AR-GE

SözdeBilim Ar-Ge. Soru sorun, araştırma yapalım. Amacımız bilimsel konuları daha iyi anlamaya çalışmak. Her konuda araştırma yapabiliriz. Aşktan ta lezzetli güveç pişirmeye kadar her şey olabilir. Neden kovuldun? Sevgilin neden seni terk etti? Neden arkadaşların seni sevmiyor? Böyle sorular bile olabilir. Sadece araştırılmasını istediğiniz konuyu bize söyleyin.

Size yorumlarda cevap verebiliriz. Hatta bir başkasının yorumuna itiraz edebilirsiniz. Böylece bu bilgiler değerlendirilebilir ve geliştirilebilir.

Her şeyi bilemeyiz, ancak nerede yanlış yaptığımızı anlamak için iyi bir fırsatımız olabilir.

Birlikte keşfedelim

Anlayamadığımız kişisel olaylar hakkında bile soru sorabileceğiniz ve bilgi alabileceğiniz bir yer yaratalım. Tüm konulara mümkün olduğunca itiraz edin veya destek olun. Tepkiniz bir başkasının daha iyi anlamasına yardımcı olur. Söyleyecek yararlı bir sözün varken sessiz kalırsan, bunun kimseye yararı olmaz.

Soru sorun

Kelebekler 24 saat yaşar mı? Soru sormak bu kadar basit.

Bilimsel kanıtı nerede bulabilirim? Muhtemelen bir kelebeğin 24 saatlik ömrünü duymuşsunuzdur ve bu bilginin doğru olup olmadığını hiç merak etmiyor musunuz? Bugün bunu araştırma fırsatınız var. Ar-Ge yapın. Gerçeği bulun. Sonucu yoruma ekleyin. Bu ve benzeri soruları internette veya kitaplardan ve güvenilir kaynaklardan araştırmaya ve açıklamaya çalışacağız. Ön araştırma yapmak faydalı olacaktır. Konuyla ilgili herhangi bir yararlı veya bilimsel kaynak varsa, kaynağın bağlantısını yoruma ekleyin.

Kaynaklar yetersiz ise

Diyelim ki kaynağın tatmin edici gelmediğini fark ettiniz. Veya onu tekrar gözden geçirmek ve daha derin bilgiye erişmek istedik, bu yüzden tekrar araştıracağız. Konuların popüler olması gerekmiyor. Biliyorsun, hayatımızda iyi şeyler kadar bazı hatalar da var. Bu çalışmaların özü, onları çözmeye çalışmaktır.

AR-GE ile doğru bilgiye ulaşmak

Her sorunun cevabını bulacağımızı garanti edemeyiz. Bu sorular ve alınan cevaplar hayatımızı daha iyi hale getirecek. Tahminler, varsayımlar, teoriler ve hipotezlerle sonuçlara ulaşmaya çalışacağız. Alanlarında uzman bilim insanlarından da yardım isteyebiliriz.

Sitemizde sorulacak sorulara cevaplarınız olabilir. Yazınızı veya makalenizi çok kapsamlı bir şekilde yazdıysanız, kendi blogunuzda paylaşabilir ve ardından bağlantıyı bize gönderebilirsiniz. Dilerseniz makalenizi sizin adınız altında memnuniyetle yayınlayacağız. İnsanların çabalarınızı görmesini istiyoruz. Yoruma kendi bağlantınızı ekleyin.

SözdeBilim

İletişim sayfamız ve Eposta adresimiz: bilgi@sozdebilim.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir