ARGE

SözdeBilim  Araştırma Geliştirme

sözde bilim arge-ar-ge araştırma gelişsitme
sözdebilim  araştırma geliştime

Merhaba, sayfamızın ARGE bölümünü size ayırdık. Araştırılmasını istediğiniz tüm konuları bu sayfanın altındaki yorum alanına ekleyebilir ya da iletişim sayfamızdan veya bu sayfanın altındaki eposta adresinden bize gönderebilirsiniz.

Her konuda araştırmalar yapabiliriz. Amacımız öğrenmek ve anlamaya çalışmak. Aşktan  güveç pişirmeye kadar her şey olabilir. Aklınıza takılan konular olursa şayet çekinmeden yazın. Size yorumlarda cevaplar verebiliriz. Sonra başka biri yorumunun altına itiraz eder ve böylece bilgi değerlenip daha da gelişebilir.

Genel istekler bu sayfanın altındaki yorum alanına yazılsın ki herkes okuyabilsin. Ayrıca kendi fikrini de ekleyebilsin. Özgür Bilgi‘ye destek olalım. Çünkü internetteki bilgiden besleniyoruz.

Uyarı: Siyasi ve dini gibi konuları tartışmasak daha iyi olur ya da spor karşılaşmaları vs. Ancak,  yine de bilimsel bir araştırma söz konusu olduğunda  olayları daha iyi anlamak ve ders çıkarmak için bir konuyu öne sürebilirsiniz. Bu sayfada amacımız birilerini üzmek ya da sevindirmek değil. Bu sayfa sadece aklınıza hizmet etsin istiyoruz. Birlikte tartışarak daha iyi öğrenebiliriz.

Birlikte öğreneceğiz.

Çok şey bilip de kendimize saklamıyoruz. Anlam veremediğimiz kişisel olayları bile sorup bilgi alabileceğiniz bir yer olsun  burası.  Mümkün olduğunca tüm  konulara itiraz edin veya destek olun. Sizin tepkiniz bir başkasının daha iyi anlamasına destek olabilir. Susar ve sessiz kalırsanız bunun hiç kimseye bir yararı olmayacaktır. Haydi kaynaklar toplayalım ve yepyeni başlıklarla onları hayata geçirelim. Nasıl yapılacağını bir örnek ile açıklayalım.

Araştırılmasını istediğim konu:  Kelebeklerin ömrü 24 saat midir?

İşte soru sormak bu kadar basit.

Bu soruyu web veya kitaplardan, güvenilir kaynaklardan araştırıp açıklamaya çalışacağız. Daha önce araştırılmış faydalı kaynak varsa, kendimizi zahmetten kurtarıp, direk web ve kaynak bağlantısını sayfanın altındaki yorum alanına ekleyeceğiz. Ha diyelim kaynak yeterli mi değil veya tekrar ele almak ve daha derine dalmak istedik?z O vakit yeniden araştırma yapacağız. Merak etmeyin popüler konular olmasına da gerek yok. Biz burada ansiklopedik bilgiler peşindeyiz. Dileyen dilediği bir konuya katılabilir. Dileyen ise sadece okur.

Her bilgiyi bulacağımızı garanti edemeyiz. Ancak tahminler, varsayımlar ve hipotezler eşliğinde sonuca ulaşmaya çalışacağız. Şu bir gerçek ki, başlattığımız konularda manipülasyon yapmayacağız, ürün satmaya çalışmayacağız ve dürüst olacağız. Sadece bilgiyi keşfetmenin peşindeyiz.

Eğlenceli olacak. En büyük destek de uzun yorumlarınız olacak. Yazınızı çok uzun yazdıysanız, kendi blogunuzda paylaşıp sonra bize bağlantıyı gönderin veya yorum olarak kendi bağlantınızı paylaşın.  Herkesin anlayacağı bir şekilde yazarsanız, geniş kitlelere bilgi aktarmamız daha kolay olacaktır.

Akıl ve bilgi yolunuzu bir fener gibi aydınlatsın…

 

Mail : 

Gizlilik

İletişim

SözdeBilim