ARGE

SözdeBilim Araştırma Geliştirme

ARGE

Merhaba, araştırılmasını istediğiniz konuları bu sayfanın altındaki yorum alanına ekleyebilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan veya sayfanın altındaki eposta adresinden bize gönderebilirsiniz.

Amacımız bilgi öğrenmek ve anlamaya çalışma olduğu için her konuda araştırmalar yapabiliriz. Aşktan ta güveç pişirmeye kadar her şey konumuz olabilir.  Size yorumlarda cevaplar verebiliriz. Sonra başka biri yorumunun altına itiraz eder ve böylece bilgi değerlenip daha da geliştirilebilir. Her şeyi öğrenemeyiz belki ama neleri eleyeceğimizi daha iyi anlarız.

Genel istekler bu sayfanın altındaki yorum alanına yazılsın ki herkes okuyabilsin. Ayrıca kendi fikrini de ekleyebilsin. Özgür Bilgi‘ye destek olalım. Çünkü İnternetteki bilgiden besleniyoruz. İnterneteki bilgi de sizin düşünce ürününüz.

Not 1: Siyasi ve dini gibi konuları tartışmasak daha iyi olur ya da spor karşılaşmaları vs. Ancak,  yine de bilimsel bir araştırma söz konusu olduğunda  olayları daha iyi anlamak ve ders çıkarmak için bir konuyu öne sürebilirsiniz. Bu sayfada amacımız birilerini üzmek ya da sevindirmek değil. Bu sayfa sadece aklınıza hizmet etsin istiyoruz. Birlikte tartışarak daha iyi öğrenmek için buradayız.

 

SözdeBilim ile birlikte öğreneceğiz.

Çok şey bilip de kendimize saklamak bilgiyi kurutur!

Burası, anlam veremediğimiz kişisel olayları bile sorup bilgi alabileceğiniz bir yer olsun.  Mümkün olduğunca tüm  konulara itiraz edin veya destek olun. Sizin tepkiniz bir başkasının daha iyi anlamasına destek olabilir. Susar ve sessiz kalırsanız bunun hiç kimseye bir yararı olmayacaktır. Haydi kaynaklar toplayalım ve yepyeni başlıklarla onları hayata geçirelim. Nasıl yapılacağını bir örnek ile açıklayalım.

Araştırılmasını istediğim konu:  Kelebeklerin ömrü 24 saat midir?

İşte soru sormak bu kadar basit.

Bu soruyu web veya kitaplardan, güvenilir kaynaklardan araştırıp açıklamaya çalışacağız. Daha önce araştırılmış faydalı kaynak varsa, kendimizi zahmetten kurtarıp, direk web ve kaynak bağlantısını sayfanın altındaki yorum alanına ekleyeceğiz. Ha diyelim kaynak yeterli değil veya tekrar ele almak ve daha derine dalmak istedik, öyleyse yeniden araştırma yapacağız. Merak etmeyin popüler konular olmasına da gerek yok. Biz burada ansiklopedik bilgileri de ele alabiliriz. Dileyen dilediği bir konuya katılabilir. Dileyen ise sadece okuyabilir.

 

 

ARGE ile Kesin bilgiye ulaşmak

Her sorunun cevabını bulacağımızı garanti edemeyiz. Ancak tahminler, varsayımlar ve hipotezler eşliğinde sonuca ulaşmaya çalışacağız. Konusunda uzman bilim insanlarından da yardım alacağız. Posta ve email yoluyla sorularımızı sorup heyecanla cevaplarını bekleyeceğiz.

 

Şu bir gerçek ki, başlattığımız konularda manipülasyon yapmayacağız, ürün satmaya çalışmayacağız ve dürüst olacağız. Sadece bilgiyi keşfetmenin peşindeyiz.

Eğlenceli olacak. En büyük destek de kafa yorduğunuz yorumlarınız olacak. Yazınızı çok uzun yazdıysanız, kendi blogunuzda paylaşıp sonra bize bağlantıyı gönderebilirsiniz.  Ayrıca yorum olarak kendi bağlantınızı da ekleyin.  Herkesin anlayacağı bir şekilde yazarsanız, geniş kitlelere bilgi aktarmamız daha kolay olacaktır.

 

Burası bir grup öğrencinin yuvası gibi,

burası köy kahvesindeki meraklı zihinlerin sohbeti,

burası standartlardan sıkılmış araştırmacı ruhların tadı,

burası okumayı sevenlerin kağıda dökülmemiş kitaplığı…

 

Akıl ve bilgi yolunuzu bir fener gibi aydınlatsın…

 

Mail : 

🤔 Bir Cevap Yaz