Atalarımız Çocuktu

Büyük adamların Atası Çocuk!

Çoktan Ata olur mu?
Çoktan Ata olur mu?

 

Çocuklar özgür irade sahibidirler. Çocuklar en saf ve temiz insan türüdür. Dünyanın en büyük liderlerinin bile ilk atası çocuk. Önce çocuk olarak yaşarsınız sonraları büyük insan olursunuz. Çocuklardan öğrenecek Çok şeyimiz var. 

Çocuklar bizi biz yapar. Kendini bulmak İçin mutlaka önce çocuk olman lazım. Saf ve temiz bir hayatla sıfırdan başlamanın diğer adıdır çocuk. 

İlkokullular üniversiteden daha değerlidir. İlk okulda çocukken ne öğrenirsen o bilgi ölçüsünde hayatını yönetirsin. 
Sen kendi atansın. Senin yıllar öncen senin şimdinin atası oluyor. En bebek halin bile en yaşlı halinin atası oluyor. Yani yarın karşına bir bebek çıksa bil ki ona saygı duyman lazım. O çocuk değildir geleceğin ata insanıdır. 
Bir bebek yaşlandığındaki halinden çok daha önce dünyaya gelmiştir. Aldığınız yaş bebeğe eklenir. Siz şu an dünyaya yeni gelmiş bir bebekle aynı zamanda varsınız. Bu da sizi bebeklik halinizden genç yapar.  
Çocukları çocuk olarak görmeyin. Onların çok değerli insanlar olarak görün. Sevin ve sayın. Öyle ki saygınız sevginizden daha büyük olsun. 
Çocukların tek handikapı, tek zaafiyeti bilgi eksikliğidir bu doğaldır. Bir insan doğduktan sonra sonra bilgi ile yüklenir. Bu bilgi onu iyi yada kötü biri yapabilir. Yanlışlar yapabilir doğrular yaptığı kadar. 
Çocukları hafifçe uyarınız. Onlara asla bağırmayın yoksa bağırarak meseleleri çözememeyi öğretirsiniz! Ne kötü bir öğreti bu!
Çocuklar kibardır. Doğal haliyle bıraksanız su akar yolunu bulur. Öğretilerinize çok dikkat edin. İyi ve doğru yolu bulmaları için fırsat verin. Üstüne kitapları nutukları çekmeyi durdurun. İnsan bilinçli bir canlıdır. Mutlaka ayırt eder. Zorlamakla ilerlemez. İstekle ve temiz kalple güzele kolay yönelir. 
İnsana saygıyı ata hali olan çocukluktan itibaren gösterin. Toplum saygıyı hissetmeden anlayamaz. Çocuklar atamızdır onlara büyük bir saygı şefkat ve sevgi ile davranalım ve bunu koruyalım sahip çıkalım. 
Yeni nesil onların eseri olacak. diye boşuna söylenmemiştir. Bilinçlendirmek için bu konudaki araştırmaları bulalım yayalım. 
Dün bir ata çocuktum, bugün yaşlı bir bebek oldum. 
İnsana saygı her insanı kapsar. Saygılar sevgiler.

serifcicekdag

Halkla ilişkiler mezunu. Reklam oyuncusu. Amatör seslendirmen. Blogger ve uygulama geliştiricisi. Neşeli eğlenceli özgür ve biraz asi kişi :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir