Ayda Kaç Çay İçilir ?

Ayda kaç çay içilir

Ayda kaç çay içilir
Ayda kaç çay içilir

Uzayda Çay içilir mi?

– Başlığın cevabı: Günde 4 çay X 30 = 120 çay 😀
 Evet hem de demli demli ve sıcak sıcak. Rize çayını bulabilirsen oh mis gibi olur. Konumuz Dünyanın uydusu Ay ve Ay’da ayda içilen çay sayısı ve içilebilirliği…
Efenim öncelikle söyleyelim Astronot ve kozmonotların ayda içtiği çay adedinde gözümüz yok helal hoş olsun.

Ayda neden çay içilir?

O kadar içilecek şey var neden çay. Çünkü çay rahatlatıcı bir bitki  ve bu rahatlık uzayda size lazım olan en elzem şey.
Uzayda sinir stres ters teper, uzay aracının bir vidası yerinden çıkar sinirlenir araca bir tekme atarsınız yok yere araç bozulur sonra kalırsınız uzay boşluğunda. Öyle apartman boşluğu gibi de değildir uzay boşluğu, bekle ki bir haftada yardım gelsin. O yüzden Uzayda ve özellikle Ay’da çay mecburdur.
Çayın binlerce faydalı özelliği vardır. 
Bu yazımızda çayın milyonlarca zararına girmiyoruz konu dağılır. Çayın sayısız faydası vardır. Çay sizin hayatınızı kurtaran bir bitkidir ve uzayda kullanılması da tesadüf değildir.
Dünyanın her yerinde tüketilen bu bitki uzay personeli tarafından çiğneme usulü dahil 12 farklı yolla tüketilmelidir. İlginç birkaç kullanımı şöyledir:
Çay bitkisi yorgan yapılır ve uzayda gece üşümekten korur.
Çay yaprakları uzay güneşinde maviye döner ve gece aydınlatması için kullanılır.
Çay havaya püskürtüldüğü zaman oksijenle teması sonucu havayı temizler.
Çay uzun süre uzay malzemeleri içerisinde kullanılan bir bitki olduğu için Nasa çay yetiştiriciliği yapmaya 1982 yılında başlamıştır. Daha sonra NASAÇAY ismiyle piyasaya sürülen çaylar yüksek kalitesi sebebi ile uzun süre piyasayı alt üst etmiş sonra ABD hükumeti özel bir karar ile yasaklamıştır.

Ay’da kaç çay içilebilir?

Astronot ve kozmonotlar üzerine yapılan 2 yıllık çalışma sonucu, çay sudan bile çok tüketilen bir içecek olmuş. Nasa elemanlara çay yetiştirmek için ilk defa 1989 yılında Çaycı Astronot görevli işe almıştır.
Uzayda içilen çayını tadını bilemiyoruz ama anlaşılan denemeye değer görünüyor. Uzay Çalışmaları yanında keyifli bir çaya kimse hayır demez. Yanında bir kutu da kurabiye fena olmazdı.
Ay’da hayat var dedirten bu uzay ve çay araştırmamıza devam etmek için, NASAÇAY araştırmaları hakkındaki bilgiler geldikçe sizlere aktaracağız.
Soframızdan çay yüzünüzden gülücük uzayımızdan uydu eksik olmasın.
Sevgi ile kalın…

serifcicekdag

Halkla ilişkiler mezunu. Reklam oyuncusu. Amatör seslendirmen. Blogger ve uygulama geliştiricisi. Neşeli eğlenceli özgür ve biraz asi kişi :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir