Dinozorlar Tekeş’li Çıktı

Dinozorlar Tekeş’li mi?

Tekeş'li Dinozor
Tekeş’li Dinozor

Bu haberde sözdebilim yapışmıştır. Eğlence amaçlıdır.

Bu hafta bilim dergisi Arizorus’un (eski adı Historyzorus) bir keşfini sizlerle paylaşmaktan utanç duyuyoruz. Dinozorlar Tekeş’li mi? Bulgulara göre ilk dinozor maalesef Hindistan’ın Tekeş kasabasında bulundu. Bu hafta ikinci bulgu ve maalesef tarih kitapları ikinci kez değiştirildi. Eğer yazdığınız bir kitap varsa veya Dinozor tarihi konusunda bilgileriniz taze ise durun ve bekleyin.  Bekleyin çünkü Hindistan’da bu dönem yoğun bir altın arama çalışması olan Tekeş bölgesi bilime büyük katkılar sunacağa benziyor.

Dinozor tarihçileri bu değişen kitaplar konusunda açıklama yapmamaya kararlı olsa da altına imza attıkları bir bildiride şöyle yazıyor:

” Sevgili Dinozor tarihçileri, Sizlere açıklamaktan guru duyuyoruz ama Sana ne! sana ne ya ? sen bizden haber bekle, biz sana haber veririz. Sen, sen mi bilim adamısın yoksa ben mi? Tabiki ben O yüzden kapa çeneni ve bekle! İyi günler”

Açıklamdan anladığımız kadarı ile biraz daha beklememiz gerekiyor.

Tek Eş yada Tek-eş hatta Tekeş olarak bilinen bu kasaba, hububat ve denizcilikle ayrıca demiryolları ve gemi inşaası ve turizmde önde gelen bir gelişen kasaba. Akıllara takılan ise gelişmekte olan bu kasaba acaba yerel yetkililer tarafından bir kazanç ve fırsat  kapısı olarak mı görülüyor! Dünya basının merceklerini üzerine toplayan bu yer şüpheleri de üzerine çekiyor.
Çünkü son 2 ayda 2 tarihsel bulgu 1 Nobel ödülü, 3 Altın madalya, 4’ü kayıp vakası ve onlarca popüler haberle  adeta çalkalanıyor.

Tekeş’te bulunan Dinozorlar asıl anlatmak istediğimiz konu ise, bir uzay aracı terk edilmiş halde şehir merkezinde gece yarısı 23:15 de bulundu. Polisin tüm aramalarına rağmen aracı kullananlar bulunamadı. Aynı saatlerde 2 kilometre ötede ormanda ışıklı gösteriler izlediğini iddia eden iki sarhoşun ifadesi var. gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Tekeş’ten bildirdik.

İlgili:  Sözdebilim nedir?

serifcicekdag

Halkla ilişkiler mezunu. Reklam oyuncusu. Amatör seslendirmen. Blogger ve uygulama geliştiricisi. Neşeli eğlenceli özgür ve biraz asi kişi :)

Dinozorlar Tekeş’li Çıktı” için 3 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir