Dinozorlar Tekeş’li çıktı

Dinozorlar Tekeş’li mi?

Tekeş'li Dinozor
Tek-eş’li Dinozor İbrik

Bilim dergisi Arizorus (Historyzorus) bir keşfini sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Dinozorlar Tekeş’li mi? Bulgulara göre ilk dinozor maalesef Hindistan’ın Tek-eş kasabasında bulundu. Bu hafta ikinci bulgu ve maalesef tarih kitapları ikinci kez değiştirileceğe benziyor. Eğer yazdığınız bir kitap varsa veya Dinozorlar tarihi konusunda bilgileriniz taze ise durun ve biraz daha bekleyin.  Çünkü Hindistan’da bu dönem yoğun bir altın arama çalışması var. Ve aşırı yoğun olan Tek-eş bölgesi bilime büyük katkılar sunacağa benziyor. Bilim kadınları, bilim adamları şaşkın ve araştırmalar hızla devam ediyor.

Dinozor tarihçileri bu değişen kitaplar konusunda açıklama yapmamaya kararlı olsa da altına imza attıkları özet bir bildiride şöyle yazıyor:

 

” Sevgili Dinozor severler ve tarih meraklıları,

Sizlere açıklamaktan gurur duymayı çok isterdik. Ancak o kadar kitap ve makalemiz çöpe gitti. Çok üzgün kızgınız. Kime kızacağımızı bile bilmiyoruz. Çok soru soran  meraklı arkadaşlar, yahu sürekli arayıp kafamızı ütülemeyin, kafa kalmadı bizde…  Sana ne! Sana ne ya? Sen kimsin ki? Sen bizden haber bekle, biz sana haber veririz zaten. Sen sen mi bilim adamısın yoksa ben mi? Tabiki ben ve biz… Bakın bu işler o kadar kolay değil. Kolaysa sen okusaydın o bölümü.  O yüzden sus ve sessizce ve bekle!

İyi günler”

 

Açıklamdan anladığımız kadarı ile biraz daha beklememiz gerekiyor.

Tek Eş ya da Tekeş veya Tek-eş olarak bilinen bu kasaba, hububat ve denizcilikle, ayrıca demiryolları ve gemi inşaası ve hatta turizmde önde gelen ve gelişenken bir kasaba. Akıllara takılan bazı sorular var. İlki, gelişmekte olan bu kasaba acaba yerel yetkililer tarafından bir kazanç ve fırsat kapısı olarak mı görülüyor?

Dünya basının merceklerini üzerine toplayan bu yer şüpheleri üzerine çekmeye devam ediyor…

Çünkü son 3 ayda 6 tarihsel bulgu 8 Nobel ödülü, 3 Altın madalya, 154’ü kayıp vakası ve onlarca popüler haberle adeta çalkalanıyor.

Tekeş’te bulunan dinozor haricinde, asıl anlatmak istediğimiz acil konu ise, bir uzay aracı,  şehir merkezine 4 km yakınlıkta bir işkembecinin arka tarafındaki mısır tarlasında, gece yarısı 23:45’de terk edilmiş bir halde bulundu. Polisin tüm aramalarına rağmen araç sahipleri bulunamadı. Araç incelenmek üzere otoparka götürüldü. Uzaylılarsa hala kayıp. Aynı saatlerde 2 kilometre ötedeki bir ormanda, ışıklı gösteriler izlediğini iddia eden iki vatandaşın ifadesi var.  İfadede, “kankalarla çay demliyorduk,  çok içmiştik, sonra bir baktık, oyuncak lazer tabancası seslerine benzer sesler geliyor ve ışıklar havada kor gibi yanarak parlıyordu. 2 saat sonra ışıklar ve sesler kesildi. Gösteri güzeldi, bittikten sonra yetkililere haber verdik.” denildiği kayıtlara  geçmiş. Tüm gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Tekeş’ten bildirdik.

 

Güncelleme geldi:

Uzaylılar araçlarına binip Ay’a kaçmışlar ve yanlarına dinozor fosilini ve 2 balya çayı da alıp kaçırdıkları tespit edilmiş. Yerel yetkililerin açıklamaları bu kadar…

 

Esen kalın…

 

İlgili:  Sözdebilim nedir?

Bu haberde sözde bilim yapışmıştır.
Kaynaklar

 

 

Latest posts by Şerif Çiçekdağ (see all)
Yaymak için Paylaş!

Şerif Çiçekdağ

Halkla ilişkiler mezunu blogger.

🤔 Bir Cevap Yaz