Bir Tarih Skandalı: Dinozorlar Tekeşli mi?

Bilim dergisi Arizorus (Historyzorus) bir keşfini sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Richard Owen tarafından Yunancada “korkunç kertenkele” (deinos+sauros) anlamına gelen iki sözcüğün birleştirilmesinden oluşur. Bulgulara göre ilk dinozor maalesef Hindistan’ın Tek-eş kasabasında bulundu. Bu hafta ikinci bulgu ve yine maalesef tarih kitapları ikinci kez değiştirileceğe benziyor. Eğer yazdığınız bir kitap varsa veya Dinozorlar Tarihi konusunda bilgileriniz taze ise durun ve biraz daha bekleyin. Çünkü Hindistan’da bu dönem yoğun bir altın arama çalışması var. Kazı çalışmaları yoğunlaşıyor. Ve aşırı yoğun olan Tek-eş bölgesi bilime büyük katkılar sunacağa da benziyor. Bilim kadınları ve bilim adamları şaşkın, araştırmalar hızla devam ediyor.

Bilim sırrını açıklayamıyor…

Dinozor tarihçileri bu değişen kitaplar hakkında yorum yapmamaya kararlı olsalar da, imzaladıkları bir özet bildiride şunlar yazıyor:

“Sevgili dinozor severler ve tarih meraklıları, Size açıklamaktan gurur duymak isteriz ancak pek çok kitap ve makalemiz çürütüldü! Çok üzgün ve kızgınız… Kime kızacağımızı bile bilmiyoruz. Çok soru soran meraklı arkadaşlar! Ahbap, sürekli bizi aramayın ve başımızı ütülemeyin ya! Sen kimsin?  Siz ne yapıyorsunuz? Bizden haber bekleyin, size haber verelim. Sen mi bilim adamısın yoksa ben mi? Tabi ki ben yani biz… Bak, bunlar öyle kolay işler değil. Kolay olsaydı siz bu bölümü okurdunuz. Bu yüzden lütfen sessizce bekleyin! İyi günler dileriz…”

Tekeş kasabasının yükselişi

Tek Eş ya da Tekeş veya Tek-eş hatta Tekesh olarak bilinen bu kasaba, hububat ve denizcilikle, ayrıca demiryolları ve gemi inşaatı ve hatta turizmde önde gelen ve gelişen bir kasaba.

Akıllara takılan bazı sorular var:

  1. İlki, gelişmekte olan kasaba acaba yerel yetkililer tarafından fırsat kapısı mı oldu?
  2. Dünya basının merceklerini üzerine çeken bu yer şüpheleri de üzerine çekiyor!

Çünkü son 3 ayda:

16 tarihsel bulgu.

2 Nobel ödülü.

3 gümüş  ve 12 altın madalya.

154’ü kayıp vakası.

Onlarca popüler haber eşliğinde…

Tekeş’te UFO mu var?

Ayrıca Tekeş’te bulunan dinozor fosilleri haricinde, asıl anlatmak istediğimiz acil konu ise bir uzay aracı, kasaba merkezine 4 km yakınlıkta bir işkembecinin arka tarafındaki mısır tarlasında, gece yarısı 23:45’de terk edilmiş bir halde bulundu. Ve maalesef Eyalet polisinin tüm aramalarına rağmen araç sahipleri bulunamadı. Ve uzay aracı incelenmek üzere merkez otoparkına götürüldü.

Uzaylılarsa kayıp!

Edindiğimiz bilgiye göre, araç araziye izinsiz park edildiği için park cezası kesilmiş. Ve ayrıca olayın gerçekleştiği saatlerde 2 kilometre ötedeki bir ormanda, ışıklı gösteriler izlediğini iddia eden iki vatandaşın ifadesi var. İfadede,

“Kankalarla çay demliyorduk, çok içmiştik, sonra bir baktık, oyuncak lazer tabancası seslerine benzer sesler geliyor ve ışıklar havada kor gibi yanarak parlıyordu. 2 saat sonra ışıklar kesildi. Sonra sesler durdu. Gösteri güzeldi, bittikten sonra yetkililere haber verdik.”

Vatandaşın İfadesi

denildiği kayıtlara geçmiş. Tüm gelişmeleri yakından takip ediyoruz.

Tekeş’ten güncel bilgi
Uzaylılar araçlarına binip Ay’a kaçmışlar. Yanlarına bir dinozor fosilini almışlar. Tam 2 balya çay ile. Yerel yetkililerin açıklamaları bu kadar.

Esen kalın…

Bu haberde sözde bilim yapılmıştır!

Yorum yapın