Dünyanın En Hızlı Gelişen Gizli Şehri Tekesh

Bilim dergisi Arizorus (Historyzorus) bir keşfini sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyoruz.

Dinozorlar Tekeşli çıktı! Evet, dinozorlar Tekeşli çıktı. Bulgulara göre ilk dinozor maalesef Hindistan’ın Tek-eş kasabasında bulundu. Bu hafta ikinci bulgu ve yine maalesef tarih kitapları ikinci kez değiştirileceğe benziyor. Eğer yazdığınız bir kitap varsa veya Dinozorlar Tarihi konusunda bilgileriniz taze ise durun ve biraz daha bekleyin. Çünkü Hindistan’da bu dönem yoğun bir altın arama çalışması var. Kazı çalışmaları yoğunlaşıyor. Ve aşırı yoğun olan Tek-eş bölgesi bilime büyük katkılar sunacağa da benziyor. Bilim kadınları, bilim adamları şaşkın ve araştırmalar hızla devam ediyor.

Bilim açıklayamıyor

Dinozor tarihçileri bu değişen kitaplar hakkında yorum yapmamaya kararlı olsalar da, imzaladıkları bir özet bildiride şunlar yazıyor:

Sevgili dinozor severler ve tarih meraklıları,

Size açıklamaktan gurur duymak isteriz ancak pek çok kitap ve makalemiz boşa gitti. Çok üzgün ve kızgınız. Kime kızacağımızı bile bilmiyoruz. Çok soru soran meraklı arkadaşlar! Ahbap, sürekli arama ve başımızı ütüleme! Sen ne yapıyorsun? Sen kimsin?  Bizden haber bekleyin, size haber verelim. Sen bilim adamı mısın yoksa ben mi? Tabii ben yani biz… Bak, bunlar kolay değil. Kolay olsaydı bu bölümü okurdunuz. Bu yüzden lütfen sessizce bekleyin!

İyi günler dileriz…

Tekeş kasabasının yükselişi

Tek Eş ya da Tekeş veya Tek-eş hatta Tekesh olarak bilinen bu kasaba, hububat ve denizcilikle, ayrıca demiryolları ve gemi inşaatı ve hatta turizmde önde gelen ve gelişen bir kasaba. Akıllara takılan bazı sorular var. İlki, gelişmekte olan bu kasaba acaba yerel yetkililer tarafından bir kazanç ve fırsat kapısı olarak mı görülüyor? Dünya basının merceklerini üzerine çeken bu yer şüpheleri de üzerine çekiyor! Çünkü son 3 ayda 16 tarihsel bulgu 2 Nobel ödülü, 3 gümüş  ve 12 altın madalya, 154’ü kayıp vakası ve onlarca popüler haberle adeta çalkalanıyor.

Tekeş’te Ufo bulundu

Tekeş’te bulunan dinozor fosilleri haricinde, asıl anlatmak istediğimiz acil konu ise bir uzay aracı bulundu. Bir uzay aracı, şehir merkezine 4 km yakınlıkta bir işkembecinin arka tarafındaki mısır tarlasında, gece yarısı 23:45’de terk edilmiş bir halde bulundu. Eyalet polisinin tüm aramalarına rağmen araç sahipleri bulunamadı. Araç incelenmek üzere otoparka götürüldü. Uzaylılarsa hala kayıp. Edindiğimiz bilgiye göre araç park yerine izinsiz park edildiği için park cezası da kesilmiş. Olayın gerçekleştiği saatlerde 2 kilometre ötedeki bir ormanda, ışıklı gösteriler izlediğini iddia eden iki vatandaşın ifadesi var. İfadede, “kankalarla çay demliyorduk, çok içmiştik, sonra bir baktık, oyuncak lazer tabancası seslerine benzer sesler geliyor ve ışıklar havada kor gibi yanarak parlıyordu. 2 saat sonra ışıklar ve sesler kesildi. Gösteri güzeldi, bittikten sonra yetkililere haber verdik.” denildiği kayıtlara geçmiş. Tüm gelişmeleri yakından takip ediyoruz.

Tekeş’ten güncel bilgi
Uzaylılar araçlarına binip Ay’a kaçmışlar ve yanlarına bir dinozor fosilini ve 2 balya çayı da alıp kaçırdıkları tespit edilmiş. Yerel yetkililerin açıklamaları bu kadar…
Esen kalın…

Bu haberde sözde bilim yapılmıştır!

Yorum yapın