Acı Haber İzleyenler Kansere Yakalanır mı?

Konumuz: Haberleri izlemek kanseri artırır mı? Tahminlere göre son 10 yılda haberleri sürekli izleyenler, izlemeyenlere göre 8 kat daha fazla kanser olmuş olabilir.

Haber izlemek kanseri nasıl tetikler?

Marsuan Estimation Company’nin kanser tahmin sonucuna göre;
İnsanlar gıdalardaki kansere göre 8 kat daha fazla psikolojik kansere yakalandı. Kanser vakalarında artışa neden olan “Ertesi yarın stresi” olarak adlandırılan “günlük acı verici haber izleme durumuna” işaret ediyor.

Bu vakaların başında “baba evin reisi” algısı ile ailelerde yaşanan haberleri daha çok babalar izlemektedir. Negatif stresin, aile içi ataerkil baskı sebebiyle kanseri tetiklediği düşünülmektedir.

Çözüm nedir?

Ailede bir yuvarlak masa kurmak ve her üyeye eşit konuşma fırsatı sağlamak. Bu yuvarlak masa komitesi (aile fertleri), sunulan fırsatların adil bir şekilde kullanıldığını da takip etmelidir.

Sonuç olarak aileyle televizyon izlemek insanları strese sokabilir. Anne ve babanın kanalını zorla izlemek de stresli olabilir. Bu stresler zamanla kanseri tetikler.

Stresin etkilediği bir diğer konu da kötü haberi izlemektir. İstemediğiniz ya da izlerken üzüldüğünüz her haber, farkında olmadan bilinçaltına bir mesaj gönderir. İlk mesaja yeni mesajlar eklenir ve toplanan bu mesajlar zamanla bilinçaltında bir fikir oluşturur ve bu fikir stresin etkisi ile katlanarak devam eder. Artan karamsarlık ile vücudunuzu da etkiler.

Organlar, uzun süre yoğun strese dayanacak şekilde programlanmamıştır.

sözdebilim.com

Kanser, işte bu çaresiz olduğunuz anda devreye giriyor. Zamanla ve hızla hücre istilası başlar, sonra bu durum organlarda bir kitle oluşturur. Kitle haline gelen kanser hücreleri seslerini daha çok duyuruyor. Tabi kanserli kişinin yaşam kalitesi de düşüyor ve tedavi olmayı ihmal ederse sorun daha da büyüyecektir. Aman dikkat!

Bu haberde sözde bilim yapılmıştır!

Yorum yapın