Haber izlemek kanseri artırıyor

Haber izlemek kanseri artırıyor mu?

Haber izlemek kanseri artırıyor
Haber ve kanser ilişkisi

Tahminlere göre son 50 yılda sürekli haber izleyen insanlarda izlemeyenlere oranla 8 kat daha fazla oranda kanser vakasına rastlandı.

Bu haberde sözde bilim yapılmıştır. 

Marsuan Tahminleme şirketinin, kanser tahmini sonucuna göre;
İnsanlar gıdalardan gelen kanserlerin çok daha  üzerinde 8 kat psikolojik türlü kansere yakalandı.
Kanser vakalarının artmasına neden olan  “arkası yarın stresi” denilen, “günlük acı haber izleme durumu“na işaret ediliyor.
Ailede en çok babalar haber izliyor ve” evin reisi babadır” algısı olan ailelerin başı çektiği bu vakalarda.  Olumsuz stresin aile reisi baskısının da etkisi ile kanseri tetiklediği düşünülüyor.
Çözüm :

Ailede yuvarlak masa oluşturmak ve her üyeye eşit konuşma fırsatları  sunmak.
Sunulan fırsatların hakkaniyetle kullanıldığını gene bu yuvarlak masa kurulunun takip etmesi gerekiyor.

Sonuç olarak:
Aile ile birlikte televizyon izlemek insanı stres yapabilir. Baba ve annenin kanalını zorla izlemek de stres yapabilir. Bu stresler zaman içinde kanseri tetikliyor.
Stresten etkilenen diğer mesele kötü haberleri izlemek. İstemediğiniz yada sizi üzen her haber siz farkında olmadan bilinçaltına bir mesaj yollar, ilk mesaja yeni mesajlar eklenir ve toplanan bu mesajlar zamanla bilinçaltında bir fikir oluşur ve bu fikir genellikle olumsuz  olduğu için stresin karamsarlık alanını işgal etmesi ve sonuçta vücuda tesiri ile devam eder.
Organlar uzun süre yoğun strese dayanmaya programlı değildir.
Kanser tam bu çaresiz  noktada devreye girer. Ve zamanla ve hızla hücre hücre istila başlar sonra bu organların içinde kitlesini oluşturur. Kitle haline gelen kanser hücreleri seslerini daha çok duyuruyorlar. Tabi bu arada bu kansere yakalanan kişinin hayat kalitesi düşer ve tedavi olmazsa kefen bezi satın alınması kaçınılmaz bir ürün olur.
Kurtulmak için yapılacaklar belli, kanserden kaçmak için stres ile başa çık… Bu konuda beş hekimden yardım almanızı tavsiye ederiz.

Haber izlemek kanseri artırıyor” için 3 yorum

Yorumlar kapatıldı.