Hakkında

SözdeBilim Hakkında

sozdebilim.com:logo
sözdebilim logo

Yıllar süren araştırmalar sonucu bilimsel veriler elde edilmiştir. Bilimsel bilgi bilinen şeyler demektir özetle. Bilimsel verileri herkes elde edebilir. Günümüzde bilim kurum ve kuruluşları tarafından üretilen bilim daha güvenilir kabul edilmektedir. Bilim otoriteleri arasında araştırma enstitüleri ve üniversiteleri ve sivil toplum kuruluşlarını sayabiliriz.  Bilim hep yetkin insanlar tarafından ele alınmadı. Bilimin merdiven altına inersek orada sözdebilim ile karşılaşırız. SözdeBilim hakkında ilginç bilgiler sizi bekliyor. Hemen sayfada tarama yapabilirsiniz.

Sözdebilim nedir?

İhtiyaçlar için bilimsel verilerin iyi yada kötü bir biçimde kullanılmasına kısaca sözdebilim diyebiliriz. Sözdebilim tamamen yanlış değildir. Tamamen doğru da diyemeyiz. Asıl mesele de tam olarak budur çünkü sözdebilimin aksine bilim netlik üzerine kuruludur. Bilime giden yolda sözdebilim bir araç olarak kullanılabilir.

 

Sözdebilim Örnekleri

Bazı sözdebilim örneklerine odaklanırsak, Astroloji en başta gelir. Alternatif Tıp (Taşlarla tedavi) hatta Kansere iyi gelen şeyler. Ufolar – dünya dışı varlıklar. Burçlar ve fallar. Bunlarla sınırlı değildir. Üretilmeye ve çalıştırılmaya devam eden bir sistemdir.

 

Amacımız:

Biz bu projede sözdebilimin bilimle çatıştığı kadar bilime yön veren yanlarını da ele alacağız.  Amacımız bilimse bilgiye doğru yolculuk yapmak. Yoldaşımız ise sözdebilim olacak. İki ezeli rakibin macerasını aynı sayfada ele alıp bilgiye bakış açımızı genişletmek istiyoruz. Bize katıl.

Destekleriniz hiç eksilmesesin.

Yaşasın bilgi…

sozdebilim.com

Şerif Çiçekdağ

 

Bu web projesi DinozorApps ve Sosyalhesapsil.com kardeş kuruluşlarının bir parçası olarak Şerif Çiçekdağ tarafından yürütülmektedir.

 

Derin araştırma için aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz:

 

siirt.edu.tr/Sözdebilim

eksisozluk.com/sozde-bilim