Hayatınızı Kolaylaştıracak 20 Bilgi

Hayatın ne kadar zor olduğunu söylemediğimiz gün yoktur herhalde. Ama aslında hayatı zorlaştıran bizleriz. Evrendeki en mucizevi şey olan beyne sahip canlılar olarak hayatımızı zorlaştıran şeyler için mutlaka akıllıca çözümler bulabilmeliyiz. Benim önerim, bir sorunla karşılaştığınızda ona uzaktan bir bakın. Çünkü bazen bir şeyin ne kadar içindeysek görmek o kadar zorlaşıyor. Ben sizler için, hayatı zorlaştırdığını düşündüğüm 20 tane sorun için çözüm önerisi hazırladım. Umarım zor zamanlarda işleri kolaylaştırmak için kullanırsınız. Birçoğunu bizzat denemiş biri olarak söylüyorum ki sonuçlar gayet başarılı. İşte hayatınızı kolaylaştıracak tam 20 bilgi:

 1. Zincirleri birbirine dolaşmış kolyeleri ayırmak için bebek pudrası kullanabilirsiniz. Bu sayede; düğümlenmiş noktaların kolaylıkla açıldığını göreceksiniz. 
 2. Hazır gıda maddelerini tükettikten sonra kavanozlarını kullanmak isteriz ama etiketleri çıkarmak tam bir işkencedir. Bunun da kolay yolu var elbette. Etiketin üzerine biraz margarin sürüp 10 dakika kadar bekleyin, bakın kolaylıkla çıktı bile. 
 3. Bazı insanların imitasyon takılara karşı hassasiyeti vardır. Özellikle altın ya da gümüş olmayan küpeler kulakların yara olmasına sebep olur. Bunun çözümü de gayet basit asında. Küpenin, iğneli kısmına şeffaf oje sürerseniz hiçbir sorun kalmıyor. 
 4. Kıyafetler bazen elektriklenir. Bu çok tatsız bir durumdur. Eğer alüminyum folyodan 2-3 tane top yapıp kurutma makinasına atarsanız elektriklenmeyi önleyebilirsiniz. 
 5. Gözde çıkan arpacık dünyanın en sevimsiz şeylerinden biridir. Arpacık çıkacağını hissettiğiniz anda gözünüze patates koyup bekleyin. Patatesin içindeki bazı mineraller ve nişasta arpacığın çıkmasını engeller. 
 6. Diyelim ki kıyafetlerinizin cebinde kağıt mendil unuttunuz ve o şekilde yıkadınız. Ne oldu? Kağıt mendilin parçaları yıkanan tüm çamaşırların üzerine yapıştı. Bunun da çözümü çok basit. Marketlerde soğan, limon, kestane gibi gıdaların satışında kullanılan file ile çamaşırlarınızı yeniden yıkayın. File, kağıt mendilin tüm parçalarını toplayacaktır. Bakın halloldu bile 😊
 7. Özellikle pandemi sürecinde birçok besin hakkında şöyle faydalı, böyle faydalı diye pek çok şey duyduk. Şimdi önereceğim besin, hem bağışıklık sistemini güçlendiriyor, vücut direncini artırıyor hem de reflü, kabızlık, kronik farenjit ve hatta kanser hastalığına bile çok iyi geliyor. Ayrıca stres ve depresyona karşı da çok faydalı. Nedir bu besin? Çörek otu. Daha fazla detay için bu sayfaya göz atabilirsiniz. Çörek otunun faydaları
 8. Zaman zaman boğazda gıcıklanma olur ve öksürük krizleri yaşarız. Özellikle bu dönemde toplu taşıma gibi yerlerde üst üste birkaç kez öksürürseniz insanların size nasıl bakacağını tahmin ediyorsunuzdur. Sadece öksürdüğü için ciddi şekilde şiddete maruz kalan insanların haberlerini de duymuş olabilirsiniz. O yüzden işte size hayat kurtaracak ve beladan uzaklaştıracak harika bir bilgi; 2 yemek kaşığı bal, 2 yemek kaşığı sirke, bir tutam tarçın ve 2 yemek kaşığı limon suyunu karıştırıp için. Yaklaşık 1 saat içinde şikayetiniz geçecektir. 
 9. Telefonunuzun çok acil şarj olması gereken durumlarda telefonu uçak moduna alarak şarj edin. Bu şekilde %50 daha hızlı şarj olmasını sağlarsınız. 
 10. Ter kokusu hem bizim için hem de yakın temasta olduğumuz insanlar için son derece rahatsız edici bir şeydir. Ter kokusuna karşı pek çok deodoranta oranla çok daha etkili olan şey ise hindistan cevizi yağı. Gerçekten de işe yarıyor. 
 11. Sararmış dişler için en iyi çözüm ise; muz kabuğu. Dişlerinizi fırçalamadan önce muz kabuğu ile ovarsanız bembeyaz dişlere ve parlak bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz. 
 12. Diyelim ki akşam için misafirleriniz var ve aldığınız içeceklerin soğuması uzun zaman alacak. Bu durumda içecek şişelerini, üzerlerine ıslak kağıt sararak buzdolabına koyarsanız çok hızlı şekilde soğumasını sağlayabilirsiniz. 
 13. Ütülerin tabanında oluşan tortulardan kurtulmak için temiz bir kağıdın üzerine biraz tuz koyup onu ütüleyin. Ütünüz yeni alınmış gibi pırıl pırıl olacaktır.
 14. Rugan ayakkabılar gerçekten çok şık ve zariftir. Ancak dokusu üzerinde oluşan çatlaklar can sıkıcı olabilir. Bunun çözümü ayakkabıyı vazelin ile silmektir. Göreceksiniz çatlak görünümü yok olacaktır. 
 15. Evde ufak tefek dekorasyon işlerine merakınız varsa çivi çakarken çekiçle elinize vurduğunuz olmuştur. Eğer çiviyi tutması için bir mandan kullanırsanız elinize zarar vermeden çivi çakabilirsiniz. 
 16. Kapılarımızın birden fazla anahtarı olduğunda bunların hangisinin doğru anahtar olduğunu aramak son derece sinir bozucudur. Anahtarlarınızı renkli oje ile boyayıp birbirinden ayırarak bu sorunu ortadan kaldırmak mümkündür. 
 17. Özellikle yalnız yaşayan insanlar bir kutu salçayı oldukça uzun sürede tüketirler. Salça durdukça küflenir ve büyük ihtimalle çoğunu atarsınız. Bunu önlemek için salçayı açtıktan sonra küçük parçalar halinde buz kalıplarına doldurun. Bu şekilde bir gün bekletip kalıpları boşaltarak salça küplerini buzdolabı poşetlerinde muhafaza edin. İhtiyacınız olduğu kadar kalıp kullanarak salçanın ziyan olmasını önleyebilirsiniz.
 18. Dolabınızdaki yumurtanın tazeliğinden emin olmak için oda sıcaklığındaki suya atın. Eğer yumurta suyun üzerinde kalıyorsa bayattır, dibe batıyorsa tazedir. 
 19. Ayakkabılardaki kötü kokuları önlemek için ayakkabının içine bir kese karbonat koyabilirsiniz. 
 20. Whatsapp’da kalın punto, italik, üstü çizili ve aralıklı yazı yazmak için aşağıdaki yöntemi kullanabilirsiniz.

Mesajınızı italik yapmak için metnin önüne ve arkasına alt çizgi ekleyin: _sözdebilim_ = sözdebilim

Mesajınızı kalın yapmak için metnin önüne ve arkasına yıldız ekleyin: *sözdebilim* = sözdebilim

Mesajınızı üstü çizili yapmak için metnin önüne ve arkasına yaklaşık işareti (tilde) ekleyin: ~sözdebilim~ = sözdebilim

Mesajınızı tek aralıklı yapmak için metnin önüne ve arkasına üç adet ters kesme işareti ekleyin: “`sözdebilim“` = s ö z d e b i l i m

Bu bilgilerin hayatın her anında işinize yarayacağını umuyorum. Son olarak şunu söylemek isterim ki; başınıza geldiğinde dünyanın sonu gelmiş gibi hissettiğiniz pek çok sorun aslında kolaylıkla çözülebilir. Başta da dediğim gibi, soruna önce uzaktan bakmayı deneyin. 

Sorunsuz ve mutlu günler dilerim.

Özlem Arıcı

Özlem Arıcı

Hayvansever & Aktivist Patittin.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir