Hobiş Nedir?

Hobiş Nedir

Hobiş nedir?
Hobiş nedir?

Hobiş işini hobi gibi severek yapılınca ortaya çıkan yeni durumdur. Hem iş yapılır hem de severek yapılır. Severek yapılan her iş hobiştir özetle. İşte sorular geliyor…

 

1. Çalışmayı seviyor musun? 

 

2. Peki çalışırken yaptığın işten zevk alıyor musun? 

 

Bu iki soru dünya tarihinin en önemli iki sorularından sayılabilir. Özellikle bir işte çalışan  herkesi ilgilendiriyor. Çünkü ne  iş yaparsanız yapın ki her insan mutlaka bir iş yapıyor. Severek yada sevmeyerek.
Madem dünyada vakit ayırıp oluşturmaya çalıştığımız her iş oluş ve hareket için zaman harcıyoruz, o zaman o işi biraz da olsa sevmemiz kendi yararımıza olabilir. Hobi kadar olmasa da.

Hobi

Çoğu insan  hobiye angarya gibi bakar. Oysa çok fena yanılıyorlar . Hobi severek yapılan işlerdir nihayetinde. Süre kısıtlaması olmadan yapılan keyfî işler de denilebilir.  Bir hobiniz var olsun, ve siz hobinizle meşgulken, kimse size hadi çabuk bitir, diye baskı yapmaz. Hobinin mantığı budur, zorla değil keyifle yapılır. Ama iş tam olarak öyle yapılıyor.

İş

Para kazanmak için vaktimizi ve enerjimizi sattığımız bir olay.
İş, genelde para kazanılan, emek karşılığı yad yardım olarak da algılanabilir.
İş yukarıdaki açıklamada olduğu gibi her iş ve oluş ve hareketi kapsayan ama parasal bir yanı da olan şeydir. İş ve hobinin ortası yok mudur?

Hobiş

Hobi ve iş birlikte olabilir. Hobinizi ciddiye alıp ondan para kazanmanız mümkün. Ya da işinizi severek yaptığınızda zaten para kazanırsınız ve üstüne bir de severek yaptığınızda mutlu da olursunuz.
“NE YAPARSAN YAP İŞİNİ SEVEREK YAP” 
“SEVDİĞİN İŞİ YAP” 
“HOBİMİZ İŞİMİZ”
“İŞİMİZ HOBİMİZ”
İşinizde başarılar ve iyi eğlenceler dileriz…

 

 

serifcicekdag

Halkla ilişkiler mezunu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir