İlgi Çekmenin Yolu

İlgi çekme yolları 7 madde

Kendini keşfe çık, artı ve eksiklerini bil.
İlgi çekmenin 7 yolu

Merhaba, bu yazımızda insanların ilgisini nasıl çekeceğiz onu bulacaksınız. Amacımız insanları rahatsız etmeden bunu yapmak  İlgi çekmenin kötü yönlerini bir kenara bırakalım ve insanı insan yapan ve güzel gösteren ve neticede dikkat çekici biri yapan  İlgi çekmenin 7 yolu’na geçelim.

7 Madde ile ilgi çekmenin yolu

1- CÖMERT OL


Cömertlik içinizden geliyorsa siz zaten diğer insanlardan daha şanslı olduğunuzu bilin.
Cömert olmak nedir ne değildir bir tür araştırma yaparak ve etrafınızdaki insanlara da sorarak öğrenin. Etrafınıza sormanız çok yararlı olacak.

2- MİZAH – ESPRİ


Bir çok insan espri yapmayı saçma bulabilir. Bir çok insan da espri yapmadan duramaz. Espri yapmak hayata karşı olumlu ve güçlü bir kişi olduğunuzu söyler. Espri yapan insanlar daha zeki ve çekici gelirler. Robot olma kısacası. Hemen fark edilirsin. İğrenç espri yoktur  taze espri vardır. 😇 👍

3- ZEKA


Zeka parlak bir yıldızdır. Her insan hayata sönük bir yıldız ile başlar. O yıldız bilgi ile parlar. Okuduğun kitaplar, gezdiğin yerler, başkalarının hayatlarından çıkardığın o tüm dersler bu yıldızı büyütür, parlatır ve seni karanlıkta belirgin yapar. Güneş ☀ de bir yıldızdır Ay da, güneş ayı bile aydınlatır mesela 🙂

4- GÜVEN


İnsanlar size sır verdiklerinde onları tutun. İnsanlara güvenin mutlaka  yanılırsanız bu sizin değil onların hatası olarak tarihe geçecektir. İnsanlara güven ama eşeğini sağlam kazığa bağla, atasözünü de unutma tabi. Onlar size güvenirse o zaman diğer insanlardan bir adım daha öne geçersiniz. Bunun faydasını görmeniz için güven konusunu etrafınızdaki insanlarla konuşun tartışın bilgilenin.

5- KABUL EDİN


Diğer insanların fikirlerini yaşayış şekillerini, kültürlerini vs. anlayın ve kabul edin. Onlar öyleler ve oldukları gibi kabul edilmek isterler. Sen başkası için değişmek zorunda olmak ister misin? Hayır. Onlar de senin gibi düşünüyor.
İnsanları toptan kabul edin. Mevlana der ki, “Ne olursan ol” Siz de geniş kalpli olun ve her şeyleri ile toprak gibi kabul edin tüm insanları. Tonton nine yada nine gibi ol.

6- KENDİNİ BİL


Kendini keşfe çık, artı ve eksiklerini bil.  Artılarını övme sadece tadını çıkar. Eksiklerinle alay edebilirsin bu seni rahatlatır. Kendinle serbestçe alay et, böylece başkası seninle alay ettiğinde daha az etkilenirsin. Başkalarına karşı davranışımız kendimiz ile ne kadar barışık olduğumuz ile orantılıdır. Kendini sev, diğer insanlar bunu fark eder. Onlar da seni sever. Bencil olmak ayrı bir konu biliyorsun zaten 🙂

7- AÇIK FİKİRLİ OL


Sözlerin seni doğrudan net olarak anlatsın. Senin aklındaki fikirler, karşıdaki insanlar tarafından net okunabilir olsun. Ne dediğini ve ne yaptığını tam olarak bilirlerse sana daha çok güvenirler. İnsanları sürekli değiştirdiğin o  fikirlerin konusunda şaşırtma. Elmadan söz ediyorsan elma ile bitir.

İlgili Sözdebilim Nedir?

Kaynak

serifcicekdag

Halkla ilişkiler mezunu. Reklam oyuncusu. Amatör seslendirmen. Blogger ve uygulama geliştiricisi. Neşeli eğlenceli özgür ve biraz asi kişi :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir