Karıncalardan Kurtulma Yöntemleri

Karıncalardan kurtulma yöntemleri deneme yanılma yolu ile geliştirdiğimiz şeylerdir. Karıncalardan rahatsızlık duyanlar olarak hepimiz bir nevi bilimsel araştırma da yapıyoruz. Başarılı olduğumuzda Nobel ödülü almıyoruz tabi tek farkı bu. 🙂

Karıncalardan Kurtulma Yöntemleri

  1. Toz Deterjan
  2. Sıvı Sabun
Şahsen aylarca türlü türlü şeyler denedim ve en sonunda bir çözüm bulabildim. Toz deterjan ile kesin sonuca ulaştım. Kesin diyorum çünkü karıncaların gezdiği her yere toz deterjan serpiştirdim ve saatler içinde karıncalar alanı terk etti ve bir daha da gelmediler.
Dönem dönem tek tük karınca  gördüğümde tekrar deterjan serpiştirme zamanının geldiğini anlıyorum ve yeniden bir kaba/kağıda azıcık doldurup duvar diplerine döküyorum minik çizgi şeklinde. Yıllar oldu karıncalar artık sorun değil.
Karıncalar sorun değil, onlara basıp öldürmekten korktuğum için ayrıca ilaç kullanmak da istemiyorum. Karıncalar zararlı değildir ama evde çoğalınca rahatsız oluyoruz. Onları direkt öldürmeden bir çözüm toz deterjandır. Tabi karıncaların ölüp ölmemesi sizi endişelendiriyorsa o zaman test için minik bir bölgeye dökün ve ertesi güne kadar bekleyin. Ertesi gün ölen karınca varsa tercih sizin.
Toz deterjan yöntemi. keşfime göre karıncalara en az zarar veren bir caydırıcı yöntem olduğu için devam ettim.
Uygulamaya dair önerileriniz ve ya sonucunuzu mutlaka buraya aşağıya yorum olarak yazın. İnsanların karıncalara karşı bir çözüm aradığını bildiğim için bu sayfada yayınlanmasını uygun gördüm. Siz de destek olun.

Güncel Bilgi

Arkadaşlar karıncalar ertesi sene toz deterjanın üstünden hoplaya zıplaya geçmeye başladılar. Şaka gibi bu nasıl mümkün oldu anlayamadım 🙂 Sorun değil zaten toz deterjan kesmedi ise yeni yöntemler denedim. Sıvı deterjan işi çözdü. Sıvı deterjan daha etkili oldu. hem görünmüyor hem de pratik.
Deneyimlerinizi yoruma ekleyin bekliyorum. Daha iyi çözümler illa vardır ama biz siz yazana kadar bilemeyebiliriz.
Ayrıca faydasını umarak Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtulurum? adlı bu yazıyı da okumanızı tavsiye ederiz. Sizlerin karıncalardan kurtulma yöntemleriniz öğrenmek isteriz.

Şerif Çiçekdağ

Yazar