Karıncalardan Kurtulma Yöntemleri

Karıncalardan kurtulma yöntemleri, deneme yanılma yoluyla geliştirdiğimiz şeylerdir. Böcek ilaçları da bu yöntemle bulunur. Böcek ilacı kullanarak tüm böceklerden tamamen kurtulabilirsiniz. Ama böcekleri öldürmeden sadece onları uzak tutmak isterseniz durum değişir. İşte biz bu yazıda böcekleri öldürmeden onlardan kurtulmaya çareler aradık. Karıncalardan rahatsız olanlar olarak hepimiz bir tür bilimsel araştırma yapıyoruz. Başarılı olduğumuzda Nobel Ödülü almıyoruz ama tek fark bu. 🙂

Karıncalarla başa çıkma yöntemleri Karıncaları öldürmeden sadece uzaklaştırmak için yöntemler.

1. Toz deterjan

Birçok şeyi aylarca denedim ve sonunda bir çözüm buldum. Toz deterjan ile nihai sonuca ulaştım. Kesin diyorum çünkü karıncaların gezdiği her yere toz deterjan serpiyorum ve saatler içinde karıncalar bölgeyi terk etti ve bir daha gelmedi. Ara sıra ara sıra karıncalar gördüğümde tekrar deterjan serpme vaktinin geldiğini anlıyorum ve tekrar bir kaba / kağıda doldurup minik bir çizgi halinde duvarın altına döküyorum. Yıllar oldu, karıncalar artık sorun değil.

Karıncalar sorun değil, ben de ilaç kullanmak istemiyorum çünkü üzerlerine basıp öldürmekten istemiyorum. Karıncalar zararlı değildir, ancak evde her yerde olduklarında rahatsız oluruz. Onları doğrudan öldürmeden bir bulmak gerekiyor. İnsan nasıl bir cana kıyar! Elbette karıncaların ölüp ölmediğinden endişe duyuyorsanız, test için küçük bir alana dökün ve ertesi güne kadar bekleyin. Ertesi gün ölen bir karınca varsa başka bir yöntem deneyin. Toz deterjan yöntemi. Keşifime göre karıncalar için en az zararlı caydırıcı yöntemdi.

2. Sıvı sabun

Kesin çözümdür. Arkadaşlar karıncalar bir süre sonra toz deterjanın üstünden hoplaya zıplaya geçmeye başladılar. Galiba karıncalar da tıpkı insan gibi çözüm buluyorlar 🙂 Neden olmasın ki bir canlı için yaşam mücadelesi en değerli şeydir. Buluşlar ihtiyaçtan doğar. Karıncalar da zeki canlılar. Sorun değil zaten toz deterjan kesmedi ise yeni yöntemler denedim. Sıvı deterjan işi çözdü. Sıvı deterjan daha etkili oldu. hem görünmüyor hem de pratik. Diğer böcekler üzerinde de etkisi var haberiniz olsun.

Deneyimlerinizi yoruma ekleyin. Daha iyi çözümler illa vardır ama biz siz yazana kadar fark edemeyiz.

SözdeBlim

Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir