Kedilerin En Çok Yaptığı 5 Şey

Tüm kedilerin birbirlerine çok benzeyen pek çok davranışı vardır. Hatta kedi severler arasında ‘’benim kedim de böyle yapıyor, benim kedim de şöyle oynuyor’’ şeklinde konuşmalar çok olur. ☺ Bu sözlerden yola çıkarak tüm kedilerin ortak davranışlarını ve kedilerin en çok sevdiği ve yaptığı 5 şeyi şöyle inceleyebiliriz.

Kedilerin en çok yaptığı 5 şey

1. Eşyaları yere atmak

Kediler adeta yer çekiminin varlığını ispatlamak istercesine, sürekli olarak yüksekte gördükleri her şeyi yere atarlar. Aslında o şeylerin arasında süzülerek yürüyerek hiçbir şeyi düşürmeme gibi bir yetenekleri olmasına rağmen kasıtlı olarak bunu yapmaları hala gizemini korumaktadır. 

2. Sürtünerek yürümek

Kediler hem evdeki insanlara hem de eşya ve duvarlara sürtünerek yürürler. Bu bir şekilde yaşadıkları mekan ve insan ile bağ kurma yöntemleridir. Kendini güvende ve mutlu hisseden kediler bu tarz davranır. Bu yolla aynı zamanda hem insanlarına hem de yaşadıkları yerde bulunan eşyalara kokularını bırakmaları da yaşadıkları yeri sevip, sahiplendiklerini gösterir. 

3. Evde nerdeyseniz yanınızda durmak

İster mutfakta olun, ister tuvalette ya da banyoda. Kediler sürekli olarak sahiplerinin olduğu alanda olmak isterler. Tuvalet ve banyoda kapının önünde beklemelerinin sebebi ise; kedilerin banyo, tuvalet gibi yerlerde çok fazla oynayacak şey bulmalarıdır. Kediler yıkanmaktan hoşlanmazlar ama suyun sesi ve hareketi onların ilgisini çeker. Ayrıca kediler kapalı kapılardan hiç hoşlanmaz. Özellikle de çok sevdikleri insanları ile aralarına giren kapılardan. ☺

4. Yoğurmak

Kediler insanların üzerine çıkıp masaj yapar gibi bir hareket yaparlar. Bunu bazen uyuyacakları yer için de yaptıklarını gözlemleyebiliriz. Bu, kedilerin annelerini emme dönemlerinden kalma bir davranıştır. Bu hareketi birlikte yaşadıkları insana ve o insanın kokusunun sindiği şeylere de uyguladığı biliniyor. 

5. Her yerde uyumak

Kedilerin en çok yaptığı 5. şey ise uyumak.Kediler zamanlarının neredeyse üçte birini uyuyarak geçirirler. Çünkü kediler rahatına düşkün hayvanlardır. Bazen bize çok rahatsız gibi görünen yerlerde bile uyurlar. Hatta garip şekillerde uyurlar. 

Kedilerin En Çok Yaptığı 5 Şey sadece fikir vermesi içindir. Kedi dostlarımızın başka ilginç ve tatlı davranışları varsa yoruma yazın.

Özlem Arıcı

Kaynak: milliyethurriyetonediowebtekno

Özlem Arıcı

Hayvansever & Aktivist Patittin.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir