Netflix İzlemenin Faydaları

Netflix izlemenin faydaları var mı? 1997 yılında Amerika’da kurulan Netflix şu anda dünyanın en büyük dijital platformlarından biri. Özellikle pandemi döneminde daha çok evlere kapanan insanların en büyük kurtarıcısı olan Netflix, dizi, film ya da belgesel izlemek için çok fazla insan tarafından tercih ediliyor.

Netflix’in bu kadar tercih edilen platform olmasının en büyük sebebi, öncelikle düşük maliyetli izleme imkanı olması.  Netflix verdiği hizmete o kadar çok güveniyor ki, tüm kullanıcılarına ücretsiz 1 ay deneme süresi veriyor.

Pekala, hayatımızda çok fazla yer kaplayan ve her geçen gün daha fazla insan tarafından tercih edilen yararları nedir?

Netflix’in faydaları

Reklam yok

Netflix’i film izleme sitelerinden farklı yapan en birinci özelliği, reklamsız, rahat bir izleme imkanı olması.

Yasal ve telifli

Tüm izlenen yapımların yasal olması ve telif haklarının ödeniyor olması.

Sabit video kaliteleri

İzlediğiniz tüm yapımların görüntü kalitesi ve bağlantı hızı izleme keyfinize gölge düşürmez.

Her cihazdan izle

Netflix’i televizyonunuzdan izleyebileceğiniz gibi, telefon, tablet, bilgisayar gibi yanınızda taşıyabildiğiniz tüm cihazlarda da kullanabiliyor olmak.

Fatura sabit

Netflix’i cep telefonunuzdan izlerken görüntü kalitesi seçeneklerini standart, düşük ve yüksek olarak sunduğundan korkutucu faturalarla karşılaşmazsınız.

Durdur ve devam et

İzlemeye başladığınız bir dizi ya da filmi durdurabilir, geriye ya da ileriye alabilirsiniz. Bitirmeden kapattığınız bir yayını üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin kaldığınız yerden izlemeye devam edebilirsiniz. Sezon sezon dizileri izlerken hangi bölümde kaldığınızı asla unutmazsınız.

Çoklu seslendirme var

Dizi ve filmleri orijinal dilinde, alt yazılı ya da seslendirme seçenekleri ile izleyebilirsiniz. Bu sayede bir yandan eğlenirken yabancı dilinizi de geliştirme şansınız olur. Ayrıca bakınız: Netflix ile dil öğrenmek mümkün mü?

Çoklu alt yazı var

Dizi ve filmleri seslendirme seçeneği ile izlediğinizde, yabancı dildeki şarkı sözlerini alt yazı ile takip edebilirsiniz.

Tarzını hatırlar

Netflix’de birkaç şey izlemişseniz bundan sonrası için ne izleyeceğinizi düşünmenize gerek kalmaz. Çünkü bu platform arka tarafta çalışan algoritma sayesinde önceki izlediklerinize benzer seçenekleri önünüze çıkarır.

Gelişmiş izleme deneyimi

Bir diziye başladığınızda bölümleri tek tek aramak ya da beklemek zorunda kalmamak yani tüm sezonun aynı anda yükleniyor olması da harika başka bir özellik. 

Özlem Arıcı

Özlem Arıcı

Hayvansever & Aktivist Patittin.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir