Saçmala ve Kanserden Kurtul

Saçmalayarak kanserden kurtulun

Saçmala ve Kanserden kurtul
Gülümse ve kansere veda et
Kanser dünyada en çok can alan hücresel ve ölümcül hastalıktır. En ölümcül rahatsızlıkların halay başıdır. Ama kurtulmak için milyon tane  yöntem vardır.  Çoğu yalandır. Bazıları da bu sayfanın konusu oldu. Kansere iyi gelen gıdalar  ve Haber izlemek kanseri artırıyor gibi.
Kanserin çeşitleri ve vakaları her kişide farklı olmasına rağmen biz sıradan insanlar için kabaca göğüs kanseri kan kanseri ve ilik vb kanserleri biliriz ve doktorlar da anlamadığımızı kendince düşünerek bize kaba tarafını anlatır.  (Doktorların eksik anlatması yüzünden oluşan sorunları yazacağız ama unutursak hatırlatın başka yazıda. size ödevdir.)
Kanser ile ilgili milyon tane saçma tedavi vardır ve bunların yüzde 99.9‘u size zararlıdır. Yüzde 1’i olumlu sonuçlanmış bilimsel araştırmalardır belki de. Eğer kanser için faydalı denen şeyler işe yarasaydı, dünyada en çok ölüm oranı bu hastalık olmazdı değil mi? Kanser tedavisi olacağım ben… diye hareket etmeden önce 99 kez düşünün bu dümenleri!

Kanserin moral ile bir bağı

Kanserin moral ve motivasyonla bir bağı olabilir. Halk arasında “beni kanser ettin.” sözü bile vardır.
Sevmediğiniz bir duruma, ortama, kişiye, müziğe, işe… vb. uzun süre maruz kalmak, önce duygu durum bozukluğuna sebep olur sonra beyne sonra vücuda büyük zararlar verir. Sonrasında mı ne olur?
“Aaa Kanseriniz var!” diye doktor müjdeyi(!) verir…
MORALİNİZ DAİMA YÜKSEK OLSUN
Cenazede bile espiri yapacak hale gelenler asla kanser olmaz. Cenazede espiri yapmayın tabi diğerleri kanser olmasın! Şaka bi yana (şaka yapmadan bu yazıyı yazmak işin ruhuna aykırı olurdu). Ama çok önemli bir konuda alay eder gibi yapmışın… diyenler bu yazı size özellikle gelsin. Niye bu kadar ciddisiniz siz ya? Rahatla ve gevşe, yazının tadını çıkar… Saçmalamak stresinizi azaltacak.
Saçmala ve hiç kimseden de çekinme!
Tabi başkasını kanser etmeden (üzmeden ve kırmadan) tadında saçmala.
İnsanlara saygı duyarak ve tadında saçmala… Mesela kendinle alay et. Boşver koltuğunu mevkini fakirliğini zenginliğini saçmala doya doya… Kasma kendini,  çok kasarsan beynin zarar görür. Karizmayı çizdirmeyim diye dert ede ede beynin yanacak boş yere. Rahatla ve akışına bırak kendini. Merak etme sana bir şey olmaz. Düşünceler gelirler ve sonra giderler. Alış buna. Kabul et kendini.
Kanserin zengin fakir ayırt ettiği yok. Kendini kahreden insanlar sonunda kansere teslim olur. Aman dikkat!

Saçmalayarak Kanserden kurtulmak

Evet yanlış duymadınız saçma sapan konuşarak veya saçmalayarak kanser riskinizi neredeyse sıfıra çekebilirsiniz.
Nedeni çok basittir.
Saçmalama işi,  duyguların üzerindeki yükü hafifletir. Hafifleyen düşünceleriniz beyinize olumlu mesaj gönderir. Ve anında, hormonal dengeniz normale döner. Hücre yapısı, oksijen eşliğinde normale ve sağlıkla işleyişine devam eder. Gıdalar sorunsuzca sindirilip sonra da damarlarla hücre bazına aktarılır. Böylece yenilenden, içilenden, duyulandan ve söylenenlerden ayrı ayrı tatlar alınır.Hayatın keyfi sürülür.

Yüksek Moral

Sistemimiz dört dörtlüktür ve sistemde bu andan sonra (yüksek moral) oluşacaktır.  Varsa hücre hasarları sağlam ve enerji yüklü hücre koruyucuları tarafından kolayca yenilenir. Bu da sizi yaşadığınız sürece sağlıklı yapmaya çalışır.
Sağlıklı vücut kanser hücresi üretmez. Üretilen kanser hücresi varsa şayet, onları ablukaya alır ve hemen tedavi başlatır.
Düzenli beslenme, spor ve bol temiz oksijenin etkisi ile en kısa zamanda iyileşme sağlanır. Hatta hastalıklı hücrelerin ilerlemesi yayılması durdurulur. Tıbbi destek ile tamamen kanserden kurtulma şansınız çok daha fazla artar.

Kanserden Kurtulmanın FORMÜLÜ

1- Vücudunuzun sağlam olması için önce;
 Aklınızın iyi çalışması lazım.
Aklınız sürdürülebilir bir yaşamla sizi ayakta tutmaya yarayan en değerli şeydir.

 

2- Aklınızın iyi çalışması için;
gülmeniz lazım.

 

3- Gülmeniz için;
Bol bol saçmalamanız lazım. Yani kafaya takmayın, özgürce ve mantıklı sınırlar içinde serbestçe ve sakince ve kendinizi eğlendirerek yaşamayı öğrenin.

Saçmalamanın kansere iyi gelmesiyle ilgili varsa fikrinizi yoruma ekleyebilirsiniz. Bakalım kimler bu yöntemi uyguluyor? Ve ne tür saçmalıklar yapıyorsunuz bilmek istiyoruz. 😀
Not: Bu yazıda sözde bilim yapılmıştır!

 

 

Latest posts by Şerif Çiçekdağ (see all)
Yaymak için Paylaş!

Şerif Çiçekdağ

Halkla ilişkiler mezunu blogger.

🤔 Bir Cevap Yaz