Şekeri Ekmeği Azalt

Şekeri ekmeği azalt vücudun sağlıklı kalsın. Dünyanın en kolay gıda alışkanlığından vazgeçme araştırmasına hoş geldiniz. Öncelikle buraya kadar gelmiş olmanız bile yüzde 10 başarılı olduğunuz anlamına gelir, geriye yüzde 70 kaldı. Ekmek ve şekeri bırakmak için yüzde 80 başarı yeterlidir. 

 

Şekeri Ekmeği Azalt

Şekerin zararları kadar ekmeğin de zararları vardır. Şeker ve Ekmeği bitkilerden ürettik. Milyonlarca bitki türünden sadece iki tanesi ile, şekerpancarı ve buğday ile bol bol şeker ve ekmek üretimi yapıldı. Sadece bu iki kardeş bile bizim sağlığımızı alt üst etmeye yetebilir. Şeker hastalığı, diyabet, kilo, psikolojik sorunlar ve hatta kanser… Bu videoyu izlemenizi tavsiye ederiz, Ekmeğin Zararları Video – Dr. C.Karatay
Şeker ve ekmek insanda önce alışkanlık sonra da bağımlılık yapar.
Her evde şeker ve ekmek olması bunun en önemli sebebidir. Şekerli çay ve unlu tatlılarla birlikte büyüdük hepimiz. Yani eğer şeker ve ekmeği artık terk etmek istiyorsak, önce önlemler almalıyız hatta belki de neyin ne olduğunu bilmemiz gerekiyor.
Şekerli içecekler ve unlu mamuller her yerdedir!
İlk olarak bunu bilip farkında olalım. Yani karnınız her acıktığında şekerli ve unlu ürünlere YAKIN iseniz durun!
Önce onları uzağa koyun.
Çok uzağa gözünüz bile görmesin.
Gözünün gördüğü önce aklına gelir, sonra da midene.

Şeker ve Ekmeği Gözden Uzakta Tutun

Şeker ve Ekmeği bırakmanın İlk adımı bu iki gıdadan uzak durmaya çalışmak ve kendimizden uzakta tutmak olmalı. Saklamayı ve uzağa yükseğe koymayı deneyin.

Şeker Ve Ekmek Tüketimini Azaltın

İkinci ve son olarak da bu gıda maddeleri zehir değil sonuçta eğer bunları tüketmeniz gerekiyorsa ikinci formül  AZ TÜKETmek olmalı. Azaltma alışkanlığı kazanmak gerekiyor.
Azı karar çoğu zarar.
Diye boşuna dememiş sevgili atalarımız.

Formülü :

Şeker ve Ekmeği uzağa koyun, uzakta tutun hatta görmeyin. Diğer madde ise malum çok az kullanın.

Formüle Ek Destek

Azar azar, azaltma yöntemini uygulayın.
Şeker ve ekmek bir anda terk edilmemeli!
Vücudun alışık olduğu normal tüketim oranlarımıza, her hafta bir dilim ekmek veya yarım şeker azaltarak devam etmeyi deneyin.
 Böylece suyun içindeki kurbağa suyun ısısını nasıl anlamıyorsa, beynimiz vücudumuzu bu şekilde kandırıp ikna edecektir.  Böylece sancısız bir şeker ve  ekmek bırakma yöntemini hayata geçireceksiniz.
Örnek :
Ekmeği bırakmak için bir örnek :
Sabahları yarım ekmek yiyorsanız, bunu hemen sıfıra düşürmeyin.
Aşırı yüklenmeyin kendinize.
Önce yarım ekmekten fazla yememek için kendinizi bir ay boyunca kontrol edin mesela bir hafta da olabilir bu.
Sonraki ayda ise yarım ekmekten sadece bir dilim azaltın. Bir sonraki ay gene bir dilim azaltın. Her ay bir dilim azaltın. Sonunda tek dilim ile hayata devam edebilirsiniz. Tabi doktorunuzun tavsiyesine tam olarak uyumanız koşuluyla.
Şeker için bir örnek :
Üç şekerli çay içiyorsanız. ilk ay 3 çay şekerinin üstüne çıkmamayı deneyin. Üç şeker ile bir ay çay içmeyi sabitledikten sonra azaltmaya başlayın.
İkinci ay iki buçuk şekere düşürün.
Şekeri hemen azaltmak beyin tarafından çabuk fark ediliyor.
Siz kendinizi kaldırabilirsiniz ama beyniniz yemez bunu. Çünkü Öyle alışkanlıklar kolay terk edilemiyor.  Hemen tek şekere düşürüp hemen sonuç almak isterseniz, bu deneme uzun sürmez. Anca bir hafta bilemedin bir ay sürer sonra eski alışkanlıklarınıza geri dönersiniz. Kontrollü hareket edin lütfen.
Önemli olan beyninizi alıştırmak.
Beyin üç şeker tüketimine alışarak geldi ve şekeri azaltmak için de aynı alışma/alıştırma yönetimini uygulamalıyız.
Yani doğal bir yolla şekeri azaltma işlemi yapıyoruz.
Diğer gıda maddelerini azaltmak için de alıştırma yöntemi uygundur.
Ancak gene de mutlaka doktorunuza danışınız.
Şekeri Ekmeği Azalt ve Sağlıklı yaşa. Biz sizin için fikir geliştiriyoruz. Ve denenmiş yöntemler sunuyoruz. Akla ve mantığa uyduğunu okuduğunuzda anlıyorsunuz zaten.
Önemli Uyarı
Sağlıkla ilgili tüm sorunları lütfen doktorunuza danışarak uygulayınız.
Hoşça ve mantıkla ve sağlıkla esen kalın.

Şerif Çiçekdağ

Yazar