Su ile Tedavi Mümkün mü?

Yaşam sudan başladı. Binlerce gök taşı ile dünyamıza çarpan buz parçaları suyu getirdi. Buzlar zamanla eridi ve su oluştu. Dünyanın etrafını kapladı. Hayat yaratmak için su eksikti ve artık tamamlandı. Toprak hazırdı ve çamura dönüşmesi gerekirdi. Zengin maddeler dibe çöktü. Gerekli elementler böylece bir araya toplandı. Çamur ortaya çıktı. Çamur ToprakAna oldu. Doğurmaya hazırdı. Zaman geçmesi gerekti. Çok uzun zamanlar geçti ve bir gün ilk hücre doğdu. Gerisini biliyorsunuz bu hikayenin.

Dünyada su olmasaydı çamur olmazdı, çamurdan canlılara geçiş olmazdı. Su canlıyı yaratmak için vardı. Su canlıyı hayatta tutmak için hep vardı. Ve bir sorunu olduğunda su hep “yanındayım” dedi. Su hasta iken içildi veya başına sarılı bir beze sinerek. Hep bir dost gibi, ayrılmaz ikili gibi, tıpkı hayat gibi yanı başımızda durdu su.

Peki susuz yaşam mümkün müydü? Evrende cevabı arayalım. Evrende susuz gezegenler var ve orada yaşam olmadığını biliyoruz. Örnek Dünya’nın uydusu Ay’da yaşam yok. Çünkü ayda su yok. Güneş gibi ateş kaynayan gök cisimlerinde de su yok biliyoruz. Suyun varlığı onu tutan kap ile daha iyi anlaşılır. Zira dünyamız su tutan bir çekim gücüyle doğdu. Manyetik alanı onu bir su mıknatısı yapıyor. ToprakAna bir damla suyunu boşa harcamadı.

Susuz Yaşayamayız!

Unutmayalım ki, tüm yaşamı yaşanabilir kılmak için ihtiyaç duyulan en önemli madde su. Su olmadan hiçbirimiz var olamazdık. Su olmadan asla yaşayamayız. Bu yüzden nereye gidersek gidelim en önemli ihtiyacımız hep sudur.

Tedavide Su Kullanılabilir mi?

Elbette mümkün olabilir. Su ile tedavi eskiye dayanır. Su, birazdan vereceğimiz örneklerle hasta olmamıza sebep olduğu kadar iyileşmemize de yardımcı olan bir maddedir.

Öncelikle biliyoruz ki yeterince su tüketmezsek bazı ciddi sağlık sorunları ortaya çıkacaktır. Su, insan vücudunda en bol bulunan maddedir. Yüzde 70 gibi bir oranda.

Vücuttaki su azaldığında susayacak ve su içmek isteyeceksiniz. Bu dehidrasyon ( aşırı sıvı kaybı) döneminde, vücudunuzda meydana gelen hasarı hemen tedavi etmeye başlamak için içersiniz. Yani susuz kaldığımızda vücudumuz zarar görür!

Suya ulaşır ulaşmaz içeriz ve bu sorunu aşarız ancak su içmediğimizde sorunlar çıkacaktır. Ne kadar uzun süre susuz kalırsanız, ölüm riskiniz o kadar yüksek olur!

Az Su Tüketiminden Kaynaklanan Hasarlar

Kemikten beyne, duygudan tutuma, yürümeden uykuya, her organa kadar etkiler susuzluk. Bunlar hemen ortaya çıkabilen sorunlardır. Bazı semptomlar gözle görülmeyebilir ve hatta hücrelerde başlayan hasarlar ile organlara yayılan bir hastalığa dönüşebilir. Bunu doktora gitmeden anlayamayız. Susuzluk problemlerini su ile tedavi etmek mümkündür ancak önemli olan sağlığınız bozulmadan erken önlem almaktır. Düzenli temiz su içmek mecburidir.

Su Tedavileri

1. Dengeli Su İçmek

Vücudumuzun günlük su ihtiyacının belirlenmesi ilk aşamadır. Sonra bu oranda su içmeye gayret etmelidir. Doğal su alımına devam etmeniz sizi sağlıklı yapar. Hastalıktan korur ve varsa hastalıklarınızı tedavi bile edebilir. Tedavi düzenli olarak su içmekten ibarettir. Su içilmediğinde vücut zarar görmeye başlar. Ne kadar uzun süre susuz kalırsanız, susuzluktan kaynaklı hastalıklara yakalanma ve hatta ölüm riskiniz o kadar yüksek olur! Düzenli temiz su için sağlığınız daha iyi hale gelir.

2. Su ile Masaj Yapmak

Suyu sorunlu bölgeye sürerek rahatlatmaya çalışmak. Ağrılı bölgeye sıcak veya soğuk su ile masaj yapmak. Genellikle sporcular bunu yapar.

Hasta birinin ateşini düşürmek için soğuk duş aldırmak.

Hasta birini rahatlatmak için ılık veya sıcak duş aldırmak.

Uyarı: Doktorunuza sormadan su tedavisi uygulamayın!

Su tedavisine bir örnek

Bir gün elime kazayla çaydanlığın içindeki kaynar suyu döktüm.

  • Elimi 10 saniye içinde musluğunun altında tuttum.
  • Sonra ağrıyı dindirmek için 3 saat buzlu suda beklettim.
    Ağrı azaldığında elimde sadece hafif bir kızarıklık kaldı. Yakından bakınca anlaşılabilir türden. Başka bir ilacın veya tedavinin ağrıyı ve yara izlerini bu kadar mükemmel şekilde iyileştirebileceğini sanmıyorum. Ve ücretsiz!
  • Su gerçekten mucize denilecek kadar işe yarıyor.
  • Su tahta gibi sert fasulye tanesinden yemyeşil taze yapraklar çıkarabiliyor.

Su her yerde ve ücretsizdir. Temiz su sağlık verir.
Bir sorun varsa, çözümünüz de belki de yakında olabilir! 😇
Hatırla bunu su hayattır. Su tedavi edicidir. Suyun değerini bilin. Temiz su ve bol oksijen hayatınıza hayat katar…

Sulu günler dileriz.

Esen kalın.

Not. Bu yazıda sözde bilim yapılmıştır.

Yorum yapın