Su Tedavisi

Su Tedavisi. Su damlaları ile 5 – 30 yaş arası Gençleşin

Su damlaları ile 5 – 30 yaş arası Gençleşin 💦

Su Tedavisi Su damlaları ile 5 - 30 yaş arası Gençleşin
Su Tedavisi Su damlaları ile 5 – 30 yaş arası Gençleşin

Hayatın Su’dan başladığını hepimiz biliyoruz. Dünyada su olmasa çamur olmaz ve çamurdan canlıya geçiş yaşanmazdı. Evrende susuz gezegenler var ve oralarda hayat olmadığını biliyoruz. Örnek Dünyanın uydusu Ay’da hayat yok. Çünkü Ayda su yok.

Suya ihtiyacımız var!

Suyun, tüm hayatı yaşanılır kılmak için ihtiyaç duyulan en önemli element olduğunu hatırlayalım.

Su olmasaydı, hiç birimiz var olmazdı.

Su olmazsa hayatta da kalamayız. Demek ki su  Nereye gidersek gidelim en önemli ihtiyacımız.

Suyun bir tedavi aracı olması mümkün müdür?

Elbette ki mümkündür.  Su, birazdan vereceğimiz örnekler ile hasta olmamıza neden olduğu kadar, iyileşmemize de yarayan bir maddedir.
Öncelikle suyu yeterince tüketmediğimizde bazı önemli sağlık sorunları oluşacağını biliyoruz. Su insan vücudunda en çok bulunan maddedir. Yüzde 70 gibi bir oranda. Vücudunuzdaki su azaldığında susarsınız ve su içmek istersiniz. Susuz kaldığınız o dönem vücudunuzda oluşmuş hasarı hemen tedavi etmeye başlamak için içersiniz. Demek ki susuz kaldığımızda vücudumuz hasar görüyormuş!  Susuz kalmamak için elimden geleni yapmak zorundayım bir canlı olarak, diye düşünmelisiniz.
Suya ulaştığımız anda içip bu sorunu aşarız ama su içemediğimizde sorunlar ortaya çıkacaktır. Susuz kaldığınız süre uzadıkça ölüm riskiniz de artar!
Bazı olası zararlar,
kemikten beyne, duygudan tavra, yürümeden uykuya ve her organ ve her hareketimize yan etkisi olacaktır. Bunlar hemen ortaya çıkan belirtiler.
Bazı belirtiler gözle görülmeyebilir ve hücrelerdeki bozulma ve organlara yayılmış bir hastalığa bile dönüşebilir. Bunu da doktora gitmeden pek anlayamayız. (Düzenli olarak doktor kontrolü yaptırmanızda her zaman fayda var. Her şeyin başı sağlık)
 Susuzuluk ile baş gösteren sorunları su ile tedavi etmek mümkündür ama önemli olan sağlığınız kötüye gitmeden erkenden önlemler almak. (Altın Kural)

Su damlaları tedavisi

1. Su içmek :💦

Vücudunuzun günlük su ihtiyacını  belirlemek ve o oranda su içmek. Tedavi düzenli su içmekten ibarettir. Su içmediği zaman vücut hasar görmeye başlar. Susuz kaldığınız süre uzadıkça ölüm riskiniz de artar!

2. Su ile masaj yapmak :💦

Suyu varsa sorunlu bölgeye temas ettirmek. Ağrıyan bölgeye sıcak ya soğuk masajı yapmak. Genelde sporcular bunu yapıyor.

Uyarı: Doktorunuz ne söylüyorsa doktora uyum!

Yaşanmış Örnek :

Bir gün çaydanlıktaki kaynar suyu kazara elime döktüm.

Elimi,

* 10 saniye içinde hemen soğuk su musluğunun altına tuttum…

* Sonrasında acıyı dindirmek için buzlu suya 3 saat sokup çıkardım.

Acı dindiğinde artık çok minik bir kızarıklık kalmıştı. Başka hiç bir ilaç yada tedavi acıyı ve izleri bu kadar mükemmel iyileştiremezdi sanıyorum.

Su her yerde ve bedava…

Dert varsa derman da yakınlarda olabilir! 😇

ve unutmayın..
Su hayattır. Su tedavidir. Suyun kıymetini bilin. 
 Temiz su ve bol oksijen ömrünüze ömür katsın…
Not. Bu yazıda sözdebilim yapılmıştır.

 

 

Latest posts by Şerif Çiçekdağ (see all)
Yaymak için Paylaş!

Şerif Çiçekdağ

Halkla ilişkiler mezunu blogger.

🤔 Bir Cevap Yaz