Su ile Tedavi Mümkün mü?

Hepimiz hayatın sudan başladığını biliyoruz. Dünyada su olmasaydı çamur olmazdı, çamurdan canlılara geçiş olmazdı. Su tedavisi mümkün mü? Evrende susuz gezegenler var ve orada yaşam olmadığını biliyoruz. Örnek Dünya’nın uydusu Ay’da yaşam yok. Çünkü ayda su yok.

Susuz yaşayamayız!

Unutmayalım ki, tüm yaşamı yaşanabilir kılmak için ihtiyaç duyulan en önemli unsur su. Su olmadan hiçbirimiz var olamazdık.
Su olmadan yaşayamayız. Bu yüzden nereye gidersek gidelim en önemli ihtiyacımız su.

Tedavide su kullanılabilir mi?

Elbette mümkün. Su ile tedavi eskiye dayanır. Su, birazdan vereceğimiz örneklerle hasta olmamıza sebep olduğu kadar iyileşmemize de yardımcı olan bir maddedir.
Öncelikle biliyoruz ki yeterince su tüketmezsek bazı ciddi sağlık sorunları ortaya çıkacaktır. Su, insan vücudunda en bol bulunan maddedir. Yüzde 70 gibi bir oranda. Vücuttaki su azaldığında susayacak ve su içmek isteyeceksiniz. Bu dehidrasyon ( aşırı sıvı kaybı) döneminde, vücudunuzda meydana gelen hasarı hemen tedavi etmeye başlamak için içersiniz. Yani susuz kaldığımızda vücudumuz zarar görür! Canlı bir varlık olarak, susuz kalmamak için elimden gelenin en iyisini yapmam gerektiğini düşünmelisiniz.

Suya ulaşır ulaşmaz içeriz ve bu sorunu aşarız ancak su içmediğimizde sorunlar çıkacaktır. Ne kadar uzun süre susuz kalırsanız, ölüm riskiniz o kadar yüksek olur!

Su eksikliğinden kaynaklanan hasarlar

Kemikten beyne, duygudan tutuma, yürümeden uykuya, her organa ve her hareketinin yan etkileri olacaktır. Bunlar hemen ortaya çıkan semptomlardır. Bazı semptomlar gözle görülmeyebilir ve hatta hücrelerde başlayan hasarlar ile organlara yayılan bir hastalığa dönüşebilir. Bunu doktora gitmeden anlayamayız. Susuzluk problemlerini su ile tedavi etmek mümkündür ancak önemli olan sağlığınız bozulmadan erken önlem almaktır.

Su tedavisi

1. Dengeli su içmek

Vücudumuzun günlük su ihtiyacının belirlenmesi ilk aşamadır. Sonra bu oranda su içmeye gayret etmelidir. Doğal su alımına devam etmeniz sizi sağlıklı yapar. Hastalıktan korur ve varsa hastalıklarınızı tedavi eder. Tedavi düzenli olarak su içmekten ibarettir. Su içilmediğinde vücut zarar görmeye başlar. Ne kadar uzun süre susuz kalırsanız, susuzluktan kaynaklı hastalıklara yakalanma ve hatta ölüm riskiniz o kadar yüksek olur!

2. Su ile masaj yapmak

Suyu sorunlu bölgeye sürerek rahatlatmaya çalışmak. Ağrılı bölgeye sıcak veya soğuk masaj yapmak. Genellikle sporcular bunu yapar.

Uyarı: Doktorunuza sormadan su tedavisi uygulamayın!

Su tedavisine bir örnek

Bir gün elime kazayla çaydanlığın içindeki kaynar suyu döktüm.
Elim,

  • 10 saniye içinde musluğunun altında tuttum.
  • Sonra ağrıyı dindirmek için 3 saat buzlu suda beklettim.
    Ağrı azaldığında elimde sadece hafif bir kızarıklık kaldı. Yakından bakınca anlaşılabilir türden. Başka bir ilacın veya tedavinin ağrıyı ve yara izlerini bu kadar mükemmel şekilde iyileştirebileceğini sanmıyorum. Su gerçekten mucize denilecek kadar işe yarıyor. Su tahta gibi sert fasulye tanesinden yemyeşil taze yapraklar çıkarabiliyor.

Su her yerde ve ücretsizdir. Temiz su sağlık verir.
Bir sorun varsa, çözümünüz de yakında olabilir! 😇
Hatırla bunu su hayattır. Su tedavi edicidir. Suyun değerini bilin. Temiz su ve bol oksijen hayatınıza hayat katar… Sulu günler dileriz.

Not. Bu yazıda sözde bilim yapılmıştır.

Yorum yapın