Su Tedavisi

Su Tedavisi. Su damlaları ile 5 – 30 yaş arası Gençleşin

Su damlaları ile 5 – 30 yaş arası Gençleşin 💦

Su Tedavisi Su damlaları ile 5 - 30 yaş arası Gençleşin
Su Tedavisi Su damlaları ile 5 – 30 yaş arası Gençleşin

Hayatın Su’dan başladığını hepimiz biliyoruz. Dünyada su olmasa çamur olmaz ve çamurdan canlıya geçiş yaşanmazdı. Evrende susuz gezegenler var ve hayat olmadığını biliyoruz. Örnek Dünyanın uydusu Ay’da hayat yok.

Suya ihtiyacım var

Suyun tek başında hayatı doğuran bir ortam olduğunu biliyoruz. Ama suyun yaşamı yaşanılır kılmak için ihtiyaç duyulan en önemli element olduğunu da hatırlayalım. Su olmasa olmazdık. Su olmazsa hayatta kalamayız. Demek ki su 💦 Nereye gidersek gidelim en önemli ihtiyacımız. Susuz organizma yok olur.

Suyun bir tedavi türü olması

Su, birazdan vereceğimiz örnekler ile hasta olmamıza neden olup ve iyileşmemize yarayan maddedir
Öncelikle suyu yeterince tüketmediğimizde sorunlar oluşacağını biliyoruz. Su insan vücudunda en çok bulunan maddedir. Yüzde 70 Suyunuz azaldığında susar ve su ararsınız. Su bulursanız susuz kaldığınız o an yada dönem vücudunuzda oluşmuş hasarı hemen tedavi etmeye başlarsınız. Demek ki. susuz kaldığımda vücudum hasar görüyor.  Susuz kalmamak için elimden geleni yapmak zorundayım bir canlı olarak.
Suya ulaştığımız anda içip bu sorunu aşarız. Su içemediğimizde;
kemikten beyne, duygudan tavra, yürümeden uykuya ve her beden organı ve her hareketimize bir etkisi olacaktır. Bunlar hemen ortaya çıkan belirtiler.
Bazı belirtiler gözle görülmez ve hücrelerdeki bozulma ve organlara yayılmış bir hastalığa dönüşebilir. Bunu da doktora gitmeden pek anlayamayız. (Düzenli olarak doktor kontrolü yaptırmanızda her zaman fayda var. Her şeyin başı sağlık)
Suyun yokluğu başka hastalık ve rahatsızlıkları tetikler  sorunlar daha da büyür. Susuzulukta büyümüş sorunları su ile tedavi etmek mümkündür ama önemli olan durum kötüye gitmeden önlem almaktır. (Altın Kural)

Su Damla tedavisi

1. Su içmek :💦

Çok basittir. Vücudunuzun günlük suya olan ihtiyacını belirlendikten sonra günlük limitinizde su içmeye devam etmektir. Tedavi düzenli su içmekten ibarettir. Su içmediği zaman vücut hasara doğru geri sayım başlatır.

2. Suyla ovmak :💦

Ve  Diğer tedavi yöntemi ise :
suyu sorunlu bölgeye temas ettirmek.
Ağrıyan bölgeye sıcak ya soğuk veya buzlu su masajı yapmak mesela.

Uyarı ⚠ :
(Doktorunuz ne söylüyorsa doktora uymanız  önemlidir.)

Yaşanmış Örnek :

Bir gün çaydanlıktaki suyu elime döktüm.

Daha önceden bildiğim için elimi hemen:

* 10 saniye içinde suya tuttum.

* Sonrasında acıyı dindirmek için buzlu suya 3 saat tuttum.

Acı dindiğinde artık çok minik bir pembelik kalmıştı. Başka hiç bir ilaç yada tedavi acıyı ve izleri bu kadar mükemmel iyileştiremezdi.

Su her yerde ve bedava…

Dert varsa derman da yakınlarda olabilir. 😇

ve unutmayın..
Su hayattır. Su tedavidir. Suyun kıymetini bilin. 
💦 Temiz su bol ve bol oksijen ömrünüze ömür katsın.

serifcicekdag

Halkla ilişkiler mezunu. Reklam oyuncusu. Amatör seslendirmen. Blogger ve uygulama geliştiricisi. Neşeli eğlenceli özgür ve biraz asi kişi :)

Su Tedavisi” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir