Yastıksız Uyumak Zeki Yapar

Yastıkta uyumak sizi Zeki bir insan yapar mı?

Yastıksız uyumak
Yastıksız uyumak
Yastıklı ve yastıksız uyumak arasında mutlaka farklar olduğunu tahmin ediyoruz. Çünkü yastık yüksekliği bele binen vücut ağırlığını değiştirir.
Savunan kaynak.

Yastıksız uyumak zeki yapar mı?

Bu soruya bilimsel bir cevap vermek  adına herkesin bir süre yastıkla ve yastıksız bir şekilde uyuması gerekiyor. Bu konuda yapılmış araştırmaların olmaması ise bizi güldürdü. Peki neden olmasın diye soruyoruz?
Lütfen bu yazıyı okuyanlar kulak verin. Lütfen herhangi bir üniversitede çalışan ve okuyanlar bu araştırmaya destek olmak için araştırma başlatın! 
Bizim bu sayfa olarak imkanımız yok sadece bir fikir verip, edinilen bilgileri birleştirmeye çalışıyoruz.
Ve bu yazıyı okuyan her birey yastıkla ve yastıksız birer gece uyuyup fark varsa gelip yoruma yazsın rica ediyoruz.

Yastıksız Uyuma Araştırmasına destek olun.

 

Yastıkla ve yastıksız uyuma deneyleri sonucunda çok minik bir fark bile çıkarsa eğe,  bu insanlık için bir dönüm noktası demektir…
Deney, kısa süreli bir farkı ortaya çıkardıktan sonra, uzun vadeli yaşamımızdaki etkilerini değerlendirmeye başlayabiliriz.

Yastıksız Uyumanın Faydaları

* Artık yastık satın almamıza gerek kalmayacak. Bu maddi bir kazanç.
* Vücut yapımız, yastıksız daha düzgün bir halde kalacak.
* Sinirlere yüklenen baskı omurgayı rahatsız etmeyecek. Böylece sinirler rutin işlerimizi yapmamıza engelsiz destek olabilir. Sinirler baskı altındayken görevini yapsa bile fazladan dikkat gerektiren zihin aktivitelerinde düşük performans gösterir.
Bunu olayı daha iyi anlamak için bir örnek verelim:
Elinizde 10 litrelik bir kova olsun. Kova, kol, bel ve omurganıza bir baskı teşkil eder.
Şimdi bu haldeyken yani eliniz dolu iken önemli bir sınava girdiğinizi düşünün… Eliniz boşken zihninizi meşgul eden bir etken yoktur, dolu halinizde ise vardır. Bu halde iken bir sınavı başarıyla vermeniz daha zor olacaktır. Akıl var mantık var. Sınava kovayla girilir mi?
Bu deneyi gözle görmesek bile mantıken görüp anlayabiliriz. Hemfikiriz değil mi? İşte yastıkla uyumak az da olsa zihinde bir baskı oluşturacaktır. Bu baskı her gece size yansıyor!
Yastıksız uyumak sırta, omurgaya ve dolayısıyla beyninize ve oradan da zekanıza bir etki yaratır. Bu etki her gece saatlerce yaşanıyor. Beyne yanlış mesajlar gidecek ve bu zamanla sizde başka sağlık sorunları doğuracak. Hatta bir süre sonra belki zekanız etkilenecek. Öncelikle sağlığınız bundan etkilenecektir. Yukardaki deneyde sağlığın beyni etkilediğini kanıtlamıştık. Beynimiz de sağlıktan direkt etkilenen bir organ. Zekamız beynimizden doğduğuna göre yastıklı uyumak yastıksız uyumaya göre zekayı olumsuz etkileyebilir.
Yastıktan kurtul, zekanı artır.

Yastıklar olmadan uyumak 

“Sırtınızın uzamasına yardımcı olacak veya ağrı olmadan doğal bir pozisyonda dinleneceksiniz Çok yumuşak bir yastık kullanmak boyun kaslarınızı zorlayabilir ve hatta kafanıza giden kan akışını azaltabilir…” diyen kaynak da bizi doğrular nitelikte.
Beyne kan akışı azalınca beyin hemen etkilenir. Beyin etkilenince zincirin son halkası olan zeka otomatikman kötü etkilenir. Bu da günlük yaşamımızda sorunlar meydana getirebilir. Doğru düşünemeyen insan çevresine dw yansıtır. İş, aşk, aile, gelecek vs. etkilenebilir.

Yastıklar olmadan uyumak English – Video

İlk insanlar yastık kullanmadılar ki. Yastığın ne olduğunu bile bildiklerinden emin değiliz. Her şey yeni yeni keşfediliyordu o eski zamanlarda. Yemek, içmek ve barınmak en önemli ihtiyaçlardı… Maymunlar ve diğer tüm canlılar yastık kullanmıyor hala. Bu sizce önemli bir bilgi sayılamaz mı? Özellikle maymunların kullanmaması!  Yastık konforlu bir yaşama işaret eder. Bu rahatlık doğal yapımıza ne kadar uygun? Bu gerçekten rahatlık mı yoksa aksine rahatsızlık mı işte bu tartışılır.
Yastık doğal duruşumuzu bozarak sırtımıza, boynumuza ve omurgamıza  bir eğim verir.
Başınız gece boyunca, en az 4 saat yastıkta kalır ve kaldığı pozisyon ise öne eğilmiş eğik bir duruş.  Ortalama 25 derece dersek bu cidden büyük bir sorun. Başımız vücuttan yüksekte durur daima ve hangi yöne dönerseniz dönün başınız daima yüksekte kalarak saatler geçer. Hal böyleyken kanın beyne ulaşması her gece bir engelle karşılaşır. Kan gece boyunca beyne ulaşmakta zorluk çekmeye devam eder…
Beyin ve kalp bu durumun üstesinden gelir elbette. Ama bu durum  kalp, damar ve beyin sistemini etkiler. Etki tepki doğurduğuna göre! Yastıksız uyuyarak yaşamanızı ve zihninizi daha iyi hale getirebilirsiniz. En azından deneyip farkını görebilirsiniz.
Her zaman olduğu gibi sağlık konularında sadece doktorunuz söz sahibidir!
Yastıksız uyumak horlamayı da engelleyerek rahat uyku sağlar. Hemen test edin farkı yoruma yazın ve bu araştırmaya destek olun.

Yastıksız uyumak ve uyku ile ilgili sayfalar

İngilizce Kaynaklar:

Kaynak 1

Kaynak 2

 

 

Latest posts by Şerif Çiçekdağ (see all)
Yaymak için Paylaş!

Şerif Çiçekdağ

Halkla ilişkiler mezunu blogger.

🤔 Bir Cevap Yaz