Yastıksız uyumak zeki yapar

Yastıkta uyumak sizi Zeki bir insan yapar mı?

Yastıksız uyumak
Yastıksız uyumak
Yastıklı ve yastıksız uyumak arasında mutlaka farklar olduğunu tahmin ediyoruz. Çünkü yastık yüksekliği bele binen vücut ağırlığını değiştirir. Savunan kaynak.   Bu soruya bilimsel bir cevap vermek için herkesin bir süre yastıklı ve yastıksız uyuması gerekiyor. Bu konuda yapılmış araştırmalar olmaması bizi güldürse de neden olmasın diye soruyoruz. Lütfen bu yazıyı okuyan ve herhangi bir üniversitede çalışan ve okuyan kişiler bu araştırmaya destek olmak için araştırma başlatın. Bizim imkanımız yok sadece fikir verip, bilgileri birleştirmeye çalışıyoruz. Ve bu yazıyı okuyan her birey yastıklı ve yastıksız bir gece art arda uyuyup bize olanları anlatsın.

Araştırmaya destek olalım.

Yastıklı ve yastıksız deneyler sonucunda çok minik bile fark çıkarsa. Bu insanlık için bir dönüm noktası olacaktır. Deney kısa süreli bir farkı ortaya koyar uzun vadeli yaşamda ise zekada büyük farklılıklar ortaya çıkacaktır. Düşünsenize artık yastık satınalmamıza gerek kalmayacak ve vücut yapımız daha düzgün olabilir. Sinirlere yüklenen baskı omurgayı rahatsız etmeyecek ve böylece sinirler rutin işlerimizi yapmamıza dam güçte destek olabilir. Sinirler baskı altındayken görevini yapsa bile ekstra efor gerektiren zeka işlerinde zeka performansı düşecektir .Bunu iyi anlamak için bir örnek verelim. Elinizde 10 litrelik yada kiloluk bir yük var ve kol ve bel hatta omurganıza bir baskı teşkil ediyor. Sizin hemen yanınızda ise elinde hiç bir şey olmayan haliniz olsun. Klonunuz olduğunu varsayın bir an için. Deneydeki değişkenleri azaltmak için gerek sadece. Şimdi eliniz dolu iken bir  sınava girdiğinizi düşünün. Şimdi eliniz boşken kafanızı meşgul eden bir şey yoktur dolu halinize oranla. Bu halde iken sınavı vermeniz daha zor olacaktır. Bu deneyi gözle görmesek bile mantıken hemfikiriz değil mi? İşte yastıkla uyumak da az da olsa bir baskı oluşturacaktır.
Yastıksız uyumak sırt ve omurunuza ve dolayısıyla beyninize ve oradan da zekanıza bir etki yaratır düşüncesindeyiz. Bu etki arttıkça beyninize her gece saatlerce yanlış mesajlar gidecek ve bu zamanla sizde başka sorunlar doğuracak ve bir süre sonra belki zekanız veya sağlığınız bundan etkilenecektir. Yukardaki 10 kiloluk deneyde sağlığın beyni etkilediğini kanıtlamıştık. Beynimiz de sağlıktan direkt etkilenen bir organ ve zekamız beynimizden doğduğuna göre yastıklı uyumak yastıksız uyumaya göre zekayı olumsuz etkileyebilir.
Yastıktan kurtul, zekanı artır.

Yastıklar olmadan uyumak 

“Sırtınızın uzamasına yardımcı olacak veya ağrı olmadan doğal bir pozisyonda dinleneceksiniz Çok yumuşak bir yastık kullanmak boyun kaslarınızı zorlayabilir ve hatta kafanıza giden kan akışını azaltabilir…” diyen kaynak da bizi doğrular nitelikte görünüyor. Beyne kan akışı azalınca beyin etkilenir. Beyin etkilenince zincirin son halkası olan zeka kötü etkilenir. Bu da günlük yaşamımızda sorunlar meydana getirebilir.

Yastıklar olmadan uyumak English – Video

İlk insanlar yastık kullanmadılar. Yastığın ne olduğunu bile bildiklerinden emin değiliz. Her şey yeni yeni keşfediliyor o zamanlar. Yemek ve içmek ve barınmak en önemli ihtiyaçlar. Maymunlar ve diğer tüm canlılar yastık kullanmıyor. Bu sizce önemli bir bilgi sayılamaz mı? Özellikle maymunların kullanmaması.  Yastık konforlu bir yaşama işaret eder. Bu konfor doğal yapımıza ne kadar uygun bu tartışılır.
Yastık doğal duruşumuzu bozarak bir eğim verir. Düşünsenize,  başınız yastıkta en az 4 saat kalır ve kaldığı pozisyon ise öne eğilmiş eğik bir duruş.  Ortalama 45 derece dersek bu cidden büyük bir mesele. Başımız vücuttan yüksekte durur daima ve hangi yöne dönerseniz dönün başınız daima yüksekte kalarak saatler geçer. Hal böyleyken kanın beyne ulaşması her gece bir engelle karşılaşır. Kan gece boyunca beyne ulaşmakta zorluk çekmeye devam eder… Beyin ve kalp bu durumun üstesinden gelir elbette. Ama bu durum  kalp, damar ve beyin iletişimini etkiler. Ve yastıksız uyuyarak daha kolay hale getirebilirsiniz. En azından deneyip farkını görebilirsiniz.
Her zaman olduğu gibi sağlık konularında sadece doktorunuz söz sahibidir!
Yastıksız uyumak horlamayı da engelleyerek rahat uyku sağlar. Hemen test edin farkı yoruma yazın ve bu araştırmaya destek olun.

Yastıksız uyumak ve uyku ile ilgili sayfalar

İngilizce Kaynaklar:

Kaynak 1

Kaynak 2

 

 

serifcicekdag

Halkla ilişkiler mezunu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir