Yastıksız uyumak zeki yapar

Yastıkta uyumak sizi Zeki bir insan yapar mı?

Yastıksız uyumak
Yastıksız uyumak
Bu soruya bilimsel bir cevap vermek için herkesin bir süre yastıklı ve yastıksız uyuması gerekiyor.
Yastıklı ve yastıksız deneyler sonucunda çok minik bile fark çıkarsa. Bu insanlık için bir dönüm noktası olacaktır. Deney kısa süreli bir farkı ortaya koyar uzun vadeli yaşamda ise zekada büyük farklılıklar ortaya çıkacaktır.
İlk insanlar yastık kullanmadılar. Yastığın ne olduğunu bile bildiklerinden emin değiliz. Her şey yeni yeni keşfediliyor o zamanlar. Yemek ve içmek ve barınmak en önemli ihtiyaçlar. Yastık konforlu bir yaşama işaret eder.
Yastık doğal duruşumuzu bozarak bir eğim verir. Başımız vücuttan yüksekte durur daima ve hangi yöne dönerseniz dönün başınız daima yüksekte kalır. Hal böyleyken kanın beyne ulaşması bir engelle karşılaşır. Kan gece boyunca beyne ulaşmakta zorluk çeker. Beyin ve kalp bu durumun üstesinden gelir elbette. Ama bu durum  kalp, kan ve beyin iletişimini etkiler. Ve yastıksız uyuyarak daha kolay hale getirebilirsiniz.
Yastıksız uyumak horlamayı da engelleyerek rahat uyku sağlar. Hemen test edin farkı yoruma yazın ve bu araştırmaya destek olun.

serifcicekdag

Halkla ilişkiler mezunu. Reklam oyuncusu. Amatör seslendirmen. Blogger ve uygulama geliştiricisi. Neşeli eğlenceli özgür ve biraz asi kişi :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir